Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Józefów kwitnie!

17 maja 2013

Aksamitki, begonie, szałwie, pelargonie, lawendy - w tym roku posadziliśmy ponad 3 tysiące 700 kwiatów.

Właśnie kończą się prace nad ukwiecaniem Józefowa. W tym roku obsadzaniem rabatek zajął się Zakład Oczyszczania.

Po raz pierwszy nie skorzystaliśmy także z pomocy z zewnątrz projektując nasze miejskie rabatki. I mamy z czego być dumni.

Jest ładniej niż w ubiegłym roku!

Autorką koncepcji i projektu graficznego miejskich klombów i rabatek jest Renata Kałowska z Referatu Gospodarki Komunalnej.

Wśród kwiecia i roślin znajdziemy m. in.: żółte, pomarańczowe i pstrokate aksamitki, białe i czerwone begonie, czerwone pelargonie, żeniszki oraz goździki. Nie zabrakło także koleusów, szałwii, lawendy, czy też starca popielatego.

W tym roku po raz pierwszy pojawił się nowy gatunek kwiatów – stokrotka afrykańska, możemy ją podziwiać przed Urzędem Miasta – mówi Renata Kałowska.

Ukwiecony zostały nie tylko murek i donice przed Urzędem oraz na latarniach. Rabaty i donice znajdziemy także przed pomnikiem Łączniczki AK, przy ul. Marszałka Piłsudskiego, na murku przed Miejskim Ośrodkiem Kultury, na łączniku pomiędzy ul. Polną a ul. Kardynała Wyszyńskiego (przy Policji) oraz przy ul. Słonecznej przed pomnikiem żołnierzy AK.

Posadziliśmy ponad 3 tysiące 700 kwiatów. W tym prawie 1150 aksamitek, 1066 begonii i prawie 260 pelargonii.

Liczymy, że mieszkańcy Józefowa docenią nasze starania, aby upiększyć miasto i będę zwracać uwagę na wszelkie przejawy chuligaństwa i niszczenia zieleni.

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij