Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Józefów gminą dobrą do życia!

06 grudnia 2022

W rankingu PAP "Gmina Dobra do życia" Józefów zajął 24. miejsce w Polsce i 8. w województwie mazowieckim. To świetny wynik i awans o 39 pozycji w porównaniu z ubiegłym rokiem.

 

Ranking „Gmina Dobra do życia” został opracowany na podstawie 63 wskaźników cząstkowych wybranych przez prof. Przemysława Śleszyńskiego z Polskiej Akademii Nauk. Wśród badanych czynników znalazły się zarówno te bezpośrednio związane z działaniami lokalnego samorządu, jak np. poziom edukacji czy dochody własne budżetów gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca, jak i te, które od samorządu nie zależą, ale na jakość życia mają niebagatelny wpływ, np. przeciętne wynagrodzenie czy usłonecznienie. Wszystkie razem tworzą syntetyczny Wskaźnik Jakości Życia, a jego wartość stała się podstawą lokaty w rankingu – im wyższa, tym wyższe miejsce.

Wskaźnik dla Józefowa wyliczono na poziomie 65,10. To ogromny awans w porównaniu z rokiem 2021, gdy nasze miasto zajęło dobrą, 63. pozycję w Polsce ze wskaźnikiem 60,39.

Do pierwszej pięćdziesiątki najlepszych gmin na Mazowszu, z powiatu otwockiego zakwalifikowali się również: Wiązowna (16. miejsce w województwie mazowieckim, 57. W Polsce), Celestynów (miejsce 27. w województwie, 117. w Polsce), Otwock (miejsca, odpowiednio: 31. i 135.) oraz Osieck (miejsca: 45. i 390.). Gratulujemy!

 

Wyniki rankingu PAP Samorząd.

 

(Miasto Józefów na podstawie PAP)

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij