Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Józefów gminą dobrą do życia

05 listopada 2021

Wśród 2 477 gmin w Polsce Józefów znalazł się na wysokim, 63. miejscu w rankingu "Gmina dobra do życia". W rankingu wzięto pod uwagę m.in. takie czynniki jak bezpieczeństwo, infrastruktura, zieleń miejska i oferta kulturalno-sportowa.

 

 

Ranking został opracowany przez prof. dr hab. Przemysława Śleszyńskiego z Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN dla Serwisu Samorządowego PAP. Autor opierał się na 48 wskaźnikach, które obejmowały m.in. warunki geograficzne, atrakcyjność krajobrazu, obszary zielone, zanieczyszczenie powietrza, dochód, przyrost naturalny, odsetek osób korzystających z pomocy społecznej, liczbę bezrobotnych, średnie wynagrodzenie, powierzchnię mieszkalną, dostęp do infrastruktury wod-kan, bezpieczeństwo, wyniki w nauce, liczbę miejsc w przedszkolach, ofertę kulturalną i sportową, czy frekwencję w wyborach samorządowych.

 

Wskaźnik jakości życia dla Józefowa wyliczono na 60,39 . Pierwsze miejsce zajął Ożarów Mazowiecki ze wskaźnikiem na poziomie 69,08. Na kolejnych pozycjach znalazły się Michałowice oraz Stare Babice. Wśród gmin powiatu otwockiego Józefów zajął pierwsze miejsce.

 

Wyniki rankingu

 

 

(Miasto Józefów)

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij