Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Józefów dla Ukrainy

25 lutego 2022

Drodzy Mieszkańcy, ukraińscy Przyjaciele,

 

pragnę wyrazić słowa otuchy i wsparcia dla wszystkich naszych mieszkańców, którzy przebywają w Józefowie, ale pochodzą z Ukrainy, tam pozostawili swoje rodziny i tam jest ich serce. Jesteście ważną częścią naszego społeczeństwa i możecie liczyć na wsparcie swoich sąsiadów.

 

Wczoraj, z inicjatywy starosty Krzysztofa Szczegielniaka spotkaliśmy się w gronie burmistrzów, wójtów i prezydentów miast powiatu otwockiego w sprawie pomocy obywatelom Ukrainy, którzy mogą niebawem trafić do naszego regionu. Czekamy na decyzje i wytyczne Wojewody Mazowieckiego, ale podejmujemy również własne, oddolne działania.

 

Spodziewamy się,  że część Ukrainek i Ukraińców mieszkających w Józefowie sprowadzi do naszego miasta swoje rodziny. Z myślą o nich uruchamiamy punkt koordynujący sąsiedzkie wsparcie i pomoc rzeczową.

 

Osoby przyjmujące uchodźców z Ukrainy, znające ich konkretne potrzeby mogą zgłaszać listę niezbędnych im rzeczy na adres ukraina@jozefow.pl. Miasto będzie kojarzyć potrzebujących i darczyńców oraz udostępniać powierzchnię magazynową.

 

Obserwujemy dynamiczną sytuację za naszą wschodnią granicą i w razie potrzeby będziemy podejmować działania pomocowe leżące w kompetencjach i możliwościach miasta.

 

Nasze serce jest z Ukrainą.

 

Burmistrz Miasta Józefowa

Marek Banaszek

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij