Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Inwentaryzacja źródeł ciepła przez firmę Ekodialog

26 lipca 2021

Przypominamy, że od 5 lipca w Józefowie przeprowadzana jest inwentaryzacja źródeł ciepła. Pracownicy firmy EKODIALOG wyposażeni w upoważnienie burmistrza odwiedzą każdą posesję i wypełnią ankietę na podstawie danych uzyskanych od mieszkańców.

 

 

Jak już informowaliśmy, upoważnieni pracownicy firmy EKODIALOG z Warszawy prowadzą od 5 lipca br. inwentaryzację źródeł ciepła na terenie gminy. Obowiązek przeprowadzenia inwentaryzacji wynika z aktu prawa miejscowego, jakim jest „Program ochrony powietrza dla województwa mazowieckiego”, uchwalony w ubiegłym roku przez Sejmik Wojewódzki. Inwentaryzacja będzie prowadzona do 8 października. 

Inwentaryzacja przeprowadzana jest metodą wywiadu bezpośredniego, co oznacza, że ankieterzy powinni odwiedzić każdą posesję i wypełnić ankietę na podstawie danych uzyskanych Państwa. Ankieterzy wyposażeni są w identyfikatory firmy EKODIALOG podpisane przez jej szefa Macieja Mikulskiego oraz upoważnienia wydane przez Burmistrza Józefowa Marka Banaszka. Można również zweryfikować dane ankietera dzwoniąc :

  • na infolinię firmy EKODIALOG 22 122 02 53 (infolinia czynna: pon.-pt. 8:00 - 16:00)
  • do Urzędu Miasta na numer: 22 779 00 54 lub 22 779 00 39 w godzinach pracy Urzędu.

Prosimy o zachowanie ostrożności, gdyż zdarzyły się już próby dokonania oszustw metodą „na policjanta”. W przypadku, gdy w ślad za ankieterem wyposażonym w identyfikator i upoważnienie  pojawią się na posesji inne osoby, twierdzące, że dom Państwa jest pod obserwacją , prosimy o powiadomienie Policji.

Państwa czujność pozwoli uniknąć utraty mienia. Jednocześnie ponownie prosimy o przekazywanie ankieterom wszystkich niezbędnych danych, gdyż tylko prawidłowo i rzetelnie przeprowadzona inwentaryzacja, obejmująca wszystkie budynki ogrzewane na terenie miasta, pozwoli nam określić faktyczny rozmiar potrzeb w zakresie likwidacji pozaklasowych źródeł ciepła i zaplanować dalsze działania w tym zakresie.

 

 

 

Mieszkańców Miasta Józefowa uprasza się o udzielenie pomocy i niezbędnych informacji wykonawcom w/w inwentaryzacji. Osoby dokonujące spisu udzielą niezbędnych wyjaśnień w zakresie wykonywanych prac.

Do wypełnienia ankiety dotyczącej indywidualnych źródeł ciepła będą potrzebne:

  • Informacje z tabliczki znamionowej znajdującej się na źródle ciepła,
  • Instrukcja obsługi źródła ciepła,
  • Roczne zużycie paliwa do ogrzewania.

 

Zadanie pn. „Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła na terenie Miasta Józefowa” zrealizowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021”

Zgodnie z regulaminem MIWOPiM 2021, mieszkańcy posiadający indywidualne źródło ogrzewania, którzy nie przekażą informacji o typie wykorzystywanego urządzenia zostaną zakwalifikowani do grupy posiadającej źródła pozaklasowe, tzw. „kopciuchy”.

 

Dzięki dokładnemu spisowi, Miasto Józefów będzie mogło ubiegać się o dofinansowania do wymiany pozaklasowych źródeł ciepła dla mieszkańców oraz do innych zadań z zakresu ochrony powietrza.

 

(Miasto Józefów)

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij