Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Inwentaryzacja źródeł ciepła – Projekt ZONE

25 marca 2020

Józefów przystąpił do programu ZONE. Wypełnij ankietę o źródłach ogrzewania i pomóż w walce o czyste powietrze. 

 

Miasto Józefów przystąpiło do Projektu ZONE (Zintegrowany system wsparcia polityki i programów Ograniczenia Niskiej Emisji) http://www.zone.gov.pl/, którego głównym celem jest walka z niską emisją poprzez kompleksową inwentaryzację źródeł ciepła zainstalowanych w józefowskich domach. 

 

 

Platforma dostępna jest pod adresem: https://login.zone.gov.pl/ oraz jako aplikacja mobilna ZONEapp (do ściągnięcia w sklepie Google Play lub AppStore). Aplikacja składa się z mapy na której wyszczególnione są budynki położone na terenie miasta wraz z istniejącą siecią gazową. Po kliknięciu na określony budynek  zostaje wyświetlona informacja o pełnionej funkcji (np. budynek jednorodzinny, budynek gospodarczy), a także możliwość wypełnienia stosownego formularza inwentaryzacyjnego. Wskazany formularz składa się z podstawowych informacji odnośnie danego budynku oraz czterech pytań dotyczących źródła ogrzewania oraz stosowanego paliwa, bez podawania imiennych danych właściciela.

 

Obecnie w projekcie pilotażowym bierze udział kilka gmin, które wyraziły zgodę na uczestnictwo. Ponadto w realizacji projektu bierze udział Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wraz z innymi podmiotami m.in. Instytutem Łączności i Instytutem Ochrony Środowiska.

Każdy mieszkaniec gminy, po rejestracji na stronie ZONE, uzyska dostęp do systemu. Może tam przekazać dane na temat posiadanych źródeł ciepła dla potrzeb ogrzewania pomieszczeń (CG) i wody (CWU).

 

Jak zarejestrować się na portalu ZONE ?

Mieszkaniec rejestruje się w systemie przez podanie swojego adresu mailowego. Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji może znaleźć pod wskazanym adresem: https://zone.itl.waw.pl/help-files/o-projekcie.pdf .

 

Istnieje także możliwość złożenia formularzy inwentaryzacyjnych w formie elektronicznej bądź papierowej w Urzędzie Miasta Józefów przy ul. Kardynała Wyszyńskiego 1. Wersja elektroniczna formularza dostępna jest poniżej.

Prosimy o uzupełnienie formularza i przekazanie go do urzędu w następujący sposób:

  • e-mailem na adres: m.bogusz@jozefow.pl poprzez uzupełnienie wersji elektronicznej bądź przesłanie skanu lub zdjęcia wersji papierowej formularza,
  • pocztą na adres: Urząd Miasta Józefowa , ul. Kard. Wyszyńskiego 1, 05-420 Józefów,

W przyszłości składanie formularzy inwentaryzacyjnych będzie możliwe, także w innych miejscach znajdujących się na terenie Józefowa (obecne ograniczenia związane są z panującym obecnie zagrożeniem epidemiologicznym) oraz poprzez formularz elektroniczny znajdujący się na stronie internetowej miasta.  

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie oraz dziękujemy za zaangażowanie i każdą złożoną ankietę ! Zebrane informacje pozwolą zidentyfikować potrzeby mieszkańców oraz wdrożyć skuteczne rozwiązania mające na celu poprawę stanu zdrowia i jakości życia mieszkańców Józefowa.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Referat Zamówień Publicznych i Ochrony Środowiska 
Maciej Bogusz
tel. 22 779-00-39     
e-mail: m.bogusz@jozefow.pl

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij