Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Ferie zimowe w Józefowie

25 stycznia 2022

Śnieżne i mroźne czy słoneczne i ciepłe - w Józefowie ferie na pewno będą udane. Miejski Ośrodek Kultury i Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji przygotowały dla dzieci i młodzieży ciekawe oferty spędzenia czasu w trakcie przerwy zimowej.

 

 

 

Miejski Ośrodek Kultury:

 

ZAPISY I INFORMACJE:

Udział we wszystkich warsztatach i spotkaniach jest bezpłatny. OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (os. indywidualne oraz gr. zorganizowane): Agata Parzych-Bucka, e:mail: a.parzych-bucka@mokjozefow.pl, tel. 602 110 557. Liczba miejsc jest ograniczona. Na wydarzenia odbywające się w sali widowiskowej obowiązują wejściówki, które można odebrać w sekretariacie MOK w godzinach 11:00 – 18:00 od 24 stycznia. Na sali widowiskowej może przebywać ilość osób, zgodna z aktualnymi wytycznymi GIS. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa na terenie MOK Józefów.

 

 

1 lutego, wtorek

 

 • 11:00 – 12:00 „Spotkanie z afrykańską przyrodą” – opowieści podróżnicze.

Zapraszamy na niezwykłą wyprawę po Afryce. Zobaczymy przyrodę, zwierzęta i krajobrazy. Będziemy wędrować po najwyższych górach kontynentu. Obejrzymy filmy oraz zdjęcia goryli, szympansów, mandryli, słoni, bawołów i wielu innych gatunków zwierząt. Poznamy ciekawostki o afrykańskich zwierzętach. Dowiemy się również, jak na co dzień żyje się w egzotycznych dla nas rejonach. Fakty będą przeplatać się z pełnymi przygód opowieściami i nauką języka suahili.

Prowadzenie: Robert Gondek – podróżnik, fotograf przyrody i miłośnik Afryki. Autor ponad 600 pokazów podróżniczych dla dzieci i dorosłych. Członek Akademii Odkrywcy im. Tony Halika oraz Związku Polskich Fotografów Przyrody. Nagradzany przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu pamiątek związanych z Afryką i książek autora.

Miejsce: sala widowiskowa MOK

 

 • 12:15 – 13:15„Teatralne czary mary” – warsztaty teatralne (6+)

Stworzymy krótką scenę aktorską, której siłą będzie działanie zbiorowe. Dzięki nabytej wcześniej umiejętności improwizacji spróbujemy ją zagrać na różne sposoby. Hasłem przewodnim naszej sceny będzie „Tajemnica”... 

Prowadzenie: Przemysław Kaczyński

Miejsce: Galeria RAMA MOK

 

 • 13:15 – 14:15 „Zimowi aktorzy” – warsztaty aktorskie (12+)

Spróbujemy przygotować krótką scenę filmową – w filmie używamy skromniejszych środków aktorskich, których będziemy się uczyć. Wszystko zostanie oparte na improwizacji. Hasłem przewodnim naszej sceny będzie „Duch w domu”.

Prowadzenie: Przemysław Kaczyński

Miejsce: Galeria RAMA MOK

 

 

 

2 lutego, środa

 

 • 10:00 – 10:45 Pobudka dla mózgu i ciała – plenerowe warsztaty ruchowe.

Podczas zajęć będziemy grać w zespołowe gry zręcznościowe pobudzające umysł i ciało. Warsztaty dla małych i dużych, zarówno dla  zupełnie nieskoordynowanych, jak i dla tych bardziej zręcznych.

Prowadzenie: Miłosz Bałdyga

Bez zapisów. Miejsce: skwer przed MOK

 

 • 11:00 – 12:30 „Dziadek do orzechów – historia niezwykła” – spektakl oraz interaktywny wykład o lalkach marionetkowych

Zapraszamy na spektakl marionetkowy ze scenką marionetkową i aktorem w planie żywym oparty na opowiadaniu E.T.A. Hoffmanna pt. „Dziadek do orzechów”. W spektaklu wykorzystano marionetki płaskie w kostiumach z epoki. Familijne, nastrojowe przedstawienie przenosi dzieci w świat baśni i snu. Mała Klara spędzając samotne wieczory w domu obawia się myszy, a jej tato postanawia napisać opowiadanie o rodzącej się przyjaźni i miłości. W domu Klary można spotkać różne postaci z utworów E.T.A. Hoffmanna. Czy poznani bohaterowie pozwolą Klarze pokonać lęk? Wszystko to dzieje się w nastrojowy wieczór, gdy w pokoju Klary zaczynają się dziać dziwne rzeczy… Spektaklowi towarzyszy muzyka Piotra Czajkowskiego.

Scenariusz, reżyseria, scenografia: Alina Więckiewicz

Po spektaklu zapraszamy na wykład interaktywny, podczas którego autorka opowie i pokaże różne rodzaje lalek występujących w teatrach lalkowych i marionetkowych.

Miejsce: sala widowiskowa MOK

 

 

3 lutego, czwartek

 

 • 10:00 – 11:00 „Teatralne czary mary” – warsztaty teatralne (6+)

Stworzymy krótką scenę aktorską, której siłą będzie działanie zbiorowe. Dzięki nabytej wcześniej umiejętności improwizacji spróbujemy ją zagrać na różne sposoby. Hasłem przewodnim naszej sceny będzie „Tajemnica”...

Prowadzenie: Przemysław Kaczyński

Miejsce: Galeria RAMA MOK

 

 • 11:15 – 12:15 „Zimowi aktorzy” – warsztaty aktorskie (12+)

Spróbujemy przygotować krótką scenę filmową – w filmie używamy skromniejszych środków aktorskich, których będziemy się uczyć. Wszystko zostanie oparte na improwizacji. Hasłem przewodnim naszej sceny będzie „Duch w domu”.

Prowadzenie: Przemysław Kaczyński

Miejsce: Galeria RAMA MOK

 

 

8 lutego, wtorek

 • 11:00 – 12:00 „Baśniowy świat nauki” – pokaz naukowy z eksperymentami

Zapraszamy na popularnonaukową bajkę dla dzieci i młodzieży opowiedzianą za pomocą zjawiskowych eksperymentów chemicznych. Będzie to niezapomniana godzina, pełna wrażeń prosto ze świata fantasy, którego staniesz się częścią.

Prowadzenie: wARTsztat

Miejsce: sala widowiskowa MOK

 

 

 

9 lutego, środa

 • 10:00 – 10:45 Pobudka dla mózgu i ciała – plenerowe warsztaty ruchowe

Podczas zajęć będziemy grać w zespołowe gry zręcznościowe pobudzające umysł i ciało. Warsztaty dla małych i dużych, zarówno dla zupełnie nieskoordynowanych, jak i dla tych bardziej zręcznych.

Prowadzenie: Miłosz Bałdyga

Bez zapisów. Miejsce: skwer przed MOK

 

 • 11:00 – 12:00 Audycja muzyczna „Orkiestra gra”

Audycja poświęcona jest instrumentom perkusyjnym (bęben orkiestrowy, werbel) będącym „sercem” marszowej orkiestry oraz wybranym instrumentom dętym (trąbka, puzon, flet) stanowiącym trzon takiego zespołu. Zapraszamy na spotkanie z muzykami, którzy opowiedzą o tych instrumentach i na nich zagrają.

Muzycy: Daniel Biel i Mariusz Kozicki

Miejsce: sala widowiskowa MOK

 

 

10 lutego, czwartek

 • 10:00 – 11:00 (6+), 11:15-12:15 (12+)„Podrzuć i złap” – warsztaty żonglerskie

Podczas zajęć będziemy odkrywać tajniki sztuki żonglowania – w krótkim czasie, ale powoli. Każdy w swoim tempie. Warsztaty zarówno dla zupełnie początkujących, jak i bardziej zaawansowanych.

Prowadzenie: Miłosz Bałdyga

Miejsce: Galeria RAMA MOK

 

 

11 lutego, piątek

 

 • Gra miejska – III edycja (podsumowanie po seansie filmowym o godz. 11:30)

Otwarta Pracownia Ilustracji proponuje w ferie zabawę połączoną ze spacerem po Józefowie i rysowaniem. Przy zgłoszeniu otrzymacie instrukcję do gry. Po pobraniu kart zapraszamy na samodzielny spacer połączony z wykonaniem zadań oraz na spotkanie podsumowujące grę 11.02 w piątek w MOK-u. Dla uczestników przewidziano drobne upominki.

Prowadzenie: Otwarta Pracownia Ilustracji/Magdalena Car – ilustrator, plastyk

Miejsce: Sala widowiskowa MOK

Zgłoszenia: Agata Parzych-Bucka, a.parzych-bucka@mokjozefow.pl. UWAGA! grupa zajęciowa musi liczyć min. 5 uczestników. Warsztaty będą odbywały się zgodnie z aktualnymi wytycznymi GIS. Liczba miejsc jest ograniczona. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikacji programu.

 

 

OFERTA FILMOWA

 

Kino dla przedszkolaków 3+:

 • 31 stycznia, poniedziałek godz. 10:00
 • 7 lutego, poniedziałek godz. 10:00

Kino dla dzieci 6+

 • 31 stycznia, poniedziałek godz. 11:30
 • 4 lutego, piątek godz. 11:30
 • 7 lutego, poniedziałek godz. 11:30
 • 11 lutego, piątek godz. 11:30

 

Kino dla młodzieży 12+

 • 31 stycznia, poniedziałek godz. 14:00
 • 4 lutego, piątek godz. 14:00
 • 7 lutego, poniedziałek godz. 14:00
 • 11 lutego, piątek godz. 14:00

Uwaga! Informacji o tytułach filmów udzielamy telefonicznie:

Tomasz Lutoborski 22 789 20 26, Agata Parzych-Bucka tel. 22 789 22 84, 602 110 557

lub mailowo: t.lutoborski@mokjozefow.pl , a.parzych-bucka@mokjozefow.pl

 

Oferta MOK w formacie PDF

 

 

Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji (ICSiR)

 

31 stycznia - 11 lutego

 

Pływalnia: od poniedziałku do piątku: bezpłatne wejścia dla dzieci, młodzieży i studentów (60min). Dodatkowo od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 16.00 - rozstawiony wodny tor przeszkód „Wibit”.

 

Hala Sportowa: zajęcia z instruktorami od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 18.00: piłka nożna, koszykówka, siatkówka, tenis stołowy, akrobatyka, tańce

 

Wycieczki: 2x wyjazd autokarem na wycieczkę na Otwockie Lodowisko Miejskie (obowiązują zapisy)

 

Warsztaty plastyczne: w poniedziałki warsztaty plastyczne z robienia przypinek– obowiązują zapisy

 

 

ICSIR, tel. 22 789 11 77, biuro@icsir.pl 

 

 

(MOK/ICSiR)

 

 

 

 

 

 

 

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij