Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Zobacz odpowiedziIlość: 2599

Lp. Data Pytanie / Odpowiedź
1. 2022-09-25
Dzien dobry Panie Burmistrzu,

chcialem sie zapytac kiedy mozemy sie spodziewac budowy drogi rowerowej w ciagu ulicy Ks. Malinowskiego.

Dziekuje sedrdecznie za odpowiedz,

-- Marek
Odpowiedź:

Dzień dobry. Wykonawca wystąpił z wnioskiem o wydłużenie czasu na realizację do 17.11.2022 z uwagi na przedłużające się uzgodnienia Czasowej Organizacji Ruchu. Pozdrawiam.

2. 2022-09-23
Dzień dobry, jako mieszkaniec cudownego miejsca jakim jest Józefów - od 10 lat (wg mnie mikroklimat podobny do Kazimierza Dolnego) i zachwycony zarówno wieloletnimi działaniami poprzedniego Burmistrza jak i obecnego - pragnę podzielić się refleksją którą zamieściłem w paru józefowskich miejscach internetowych. Otóż doprowadzają mnie do szału - jako emeryta - pracowicie odfajkowywane przez gospodarzy wspólnot mieszkaniowych wycinanie odrostów roślin na trawnikach wokół bloków przy pomocy spalinowych kosiarek... Niby to jest robione w czasie gdy ludzie są w pracy - ale przecież część mieszkań zajmują emeryci i renciści... To jest tragedia. Nie pomaga zamykanie okien. Nie wiem czy można w jakiś sposób wpłynąć na zarządy wspólnot, ale uważam, że trzeba coś z tym zrobić...
-- Romuald
Odpowiedź:

Dzień dobry. Bardzo dziękuję za miłe słowa.

Niestety przepisy prawa nie przewidują ograniczenia koszenia trawy poza godzinami  spoczynku nocnego, ale ze względów ekologicznych oraz mając na uwadze komfort mieszkańców, wspólnoty mieszkaniowe powinny o tym pomyśleć. Myślę, że największy nacisk mogą na nich wywrzeć sami mieszkańcy. W wielu wspólnotach mieszkaniowych i osiedlach są już regulaminy określające godziny i zasady koszenia.

3. 2022-09-22
Czy miasto planuje ograniczenie bądź zmiany w funkcjonowaniu basenu w celu szukania oszczędności?
-- Bartosz
Odpowiedź:

Obecnie nie ma planów ograniczenia funkcjonowania basenu. Miasto analizuje inne sposoby zmniejszenia wydatków energetycznych.

4. 2022-09-19
Witam,
Chialbym skorzystac z dodatkowego dofinansowania do ocieplenia domu w programie "STOP SMOG", niestety otrzymalem informacje ze w Józefowie ten program nie funkcjonuje. Pytanie czy bedzie on uruchomiony? I dlaczego obecnie nie zostal jeszcze uruchomiony?
Pozdrawiam
-- Arkadiusz
Odpowiedź:

Dzień dobry. Miasto nie uczestniczy w programie ”Stop Smog”, ale oferuje dofinansowanie na walkę ze smogiem z dwóch innych źródeł: Programu Gminnego do wymiany pieców oraz rządowego Programu Czyste Powietrze, który przewiduje dopłaty lub zwrot części wydatków na ocieplenie domu. Ponadto pozostałe wydatki (nieobjęte dofinansowaniem  z tych dwóch źródeł ) można odliczyć od dochodu w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Pozdrawiam.

5. 2022-09-18
Panie Burmistrzu, miasto w inwestycjach albo modernizacjach dalej uparcie robi progi zwalniające (rozwiązanie z tamtej epoki) w wielu miastach na zachodzie juz dawno sie od tego odchodzi bo to rzadko spelnia swoja role (SUVami czy służbowymi i tak przejezdzaja szybko) a dodatkowo zostalo udowodnione (moglbym podeslac artykul z Holandii) ze to znacznie zanieczyszcza powietrze (bo samochody co chwila hamuja i chodzi o pyly hamulcowe = tak moze sie wydawac smieszne ale tak jest). Zamiast tego miasta wykonuja skrzyzowania podniesione - nawet co 30m- powoduje to,ze kierowcy nie przyspiszaja bo co chwila jest kolejne i spokojnie wjezdzaja i zjezdzaja a skrzyzowania sa tez dodatkowym "buforem bezpieczenstwa" dla pieszych = przejscia. Czy Jozefow moglby rozwazyc zmiane podejscia?
-- Mieszkaniec
Odpowiedź:

Dzień dobry. Zgadzam się z Panem i już kilka lat temu miasto wprowadziło politykę rezygnacji ze spowalniaczy na rzecz wyniesionych skrzyżowań – w tym roku zostały one zbudowane m.in. na skrzyżowaniu ul. Dobrej i ul. Asnyka czy Skłodowskiej/Laskowej/15 Sierpnia. Jednak sporo ulic, które w ostatnim czasie zostały utwardzone i pokryte asfaltem to długie odcinki, których nie przecinają inne drogi. Tam zastosowanie takiego rozwiązania jest niemożliwe, a – o co zdecydowanie apelują ich mieszkańcy – wymuszenie spowolnienia prędkości samochodów jest konieczne. Wówczas nie ma innego wyjścia niż zainstalowanie progów. 

6. 2022-09-17
Panie Burmistrzu. Czy ktos z Urzędu bedzie odbierał nową nawierzchnię asfaltowa położoną na Podstolecznej? Ta fuszerka jest nie do przyjecia. 3/4 włazów niechlujnie wykomczone. Asfalt fakt faktem rowny ale z mikrodziurami ktore zapewne po zimie rozejda sie. Szanujmy nasze pieniadze i wymagajmy od wykonawcy rzetelnej pracy.
Prosze przejsc sie całą drogą, później Jachowocza czy Ks.Malinowskorgo i znaleźć różnicę.
-- Tomasz
Odpowiedź:

Dzień dobry. W trakcie odbioru robót wod-kan w ul. Podstołecznej zostały zgłoszone usterki dotyczące odtworzenia ok. 1/3 drogi. Wykonawca został zobowiązany do poprawy wadliwie zrealizowanej części prac.

7. 2022-09-16
Dzień dobry Panie Burmistrzu,mam pytanie dotyczące oświetlenia ulicy Leśnej i Kruczej ,czy i kiedy będą wymienione latarnie ze starych sodowych na nowoczesne i energooszczędne ledowe. Pozdrawiam
-- Krzysztof
Odpowiedź:

Dzień dobry. Miasto sukcesywnie wymienia oświetlenie na bardziej ekologiczne. Niemniej modernizacja latarni w ul. Leśnej i Kruczej nie jest zaplanowana na przyszły rok. Pozdrawiam.

8. 2022-09-13
Panie Burmistrzu. Dlaczego na spotkanie w sprawie ulicy Nadwiślańskiej zaprosiliście mieszkańców na 11.30 a spotkanie rozpoczęło się o 10.00. To ogromną bezczelność i ignorancja. W ten sposób uniemożliwiliście mieszkańcom zabranie głosu. Nie takiego wsparcie się po Panu spodziewamy.
-- Piotr
Odpowiedź:

Dzień dobry. Organizatorem spotkania nie był Urząd Miasta Józefowa lecz Sejmik Województwa Mazowieckiego i to on decydował o godzinie spotkania i o jej zmianie. Informacja o nowej godzinie posiedzenia dotarła do UM tuż przed jego rozpoczęciem i wtedy mogliśmy ją przekazać mieszkańcom przez FB i stronę Miasta . Zdecydowaliśmy również o jego transmisji przez FB Miasta. De facto, część spotkania poświęcona pytaniom mieszkańców rozpoczęła się chwilę przed 11.30 więc osoby, które dotarły do budynku Rady Miasta właśnie na tę godzinę miały szansę je zadać. Przed zakończeniem posiedzenia przewodnicząca wojewódzkiej komisji upewniła się, że wszyscy chętni mieszkańcy zabrali głos.

Kolejne spotkanie Komisja Sejmiku Wojewódzkiego zaplanowała na 22 września, godz. 10.00.

9. 2022-09-11
Kiedy będzie wykonana nawierzchnia na ul. Kormoranów? W budżecie na ten rok widzę, że są przewidziane środki, rok się kończy, a mieszkańcy wciąż toną w błocie.
-- Jan
Odpowiedź:

14 września zawarto umowę z wykonawcą. Termin realizacji: 2 miesiące od zawarcia umowy.

10. 2022-09-07
Kiedy skończy się szał asfaltowania Józefowa? Burmistrz asflatuje każdą najmniejszą, najbardziej urokliwą uliczkę. Dramat. To miasto już nie jest zielone.
-- Basia
Odpowiedź:

Dziękuję za Pani opinię, niemniej jest to pierwsza prośba o nieasfaltowanie ulic. Zdecydowana większość wniosków dotyczących infrastruktury miejskiej to właśnie prośby o modernizację i ułożenie asfaltu na kolejnych odcinkach dróg gruntowych w Józefowie, a jest ich jeszcze ponad 70 km. Z pewnością ułatwia to codzienne funkcjonowanie mieszkańców tych ulic – zarówno pod względem dojazdu jak i zmniejszenia zakurzenia tych ulic - i miasto sukcesywnie, w miarę możliwości finansowych i technicznych, przychyla się do ich wniosków.

< 1 2 3 ... 260 >
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij