Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Zobacz odpowiedziIlość: 2414

Lp. Data Pytanie / Odpowiedź
1. 2021-05-25
Panie Burmistrzu,
wraca temat dopłat do wywozu szamb dla mieszkańców nie mających kanalizacji, czemu miasto nie chce pokrywać kosztów, aby wyrównać wydatki na tego typu obiążenia mieszkańców. czemu przez opieszałość władz które przez tyle lat nie potrafią skanalizować miasta przynajmniej w 95% mieszkańcy z szambami mają płacić wieksze koszta mieszkając w mieście?
Pisał tam Pan kiedyś że wszyscy płacimy równo podatki, więc domagamy się równego traktowania. w tajemnicy Panu powiem iż różnica w płatnościach jaka zostaje w kieszeni mieszkańców z kanalizacją może iść na opłatę podatku. mieszkańcy z szambami takiego komfortu nie mają, a mówimy tu o kwotach prz 4-5 os. rodzinie- różnica na m3 - ok. 13PLN - wywóz w roku ok 120m3 daje to kwote ok 1560zł, czyli można zapłacić podatek
-- Józef
Odpowiedź:

Dzień dobry. Miasto nie ma prawnej możliwości aby dopłacać mieszkańcom do wywozu szamba. Infrastruktura wod-kan w Józefowie jest budowana sukcesywnie w miarę posiadanych środków i w tej chwili liczy już 145,5 km sieci wodociągowej i 145,9 sieci kanalizacyjnej.

2. 2021-05-25
kolejne pytanie

2. czy autobus będzie robił pętle po mieście czy jeździł dwukierunkowo. np. dziecko wsiadając na przystanku na Nadwiślańskiej ok nr 120 jadąc do szkoły Sp 2, będzie robiło rundę po mieście aby dostać się do szkoły??
-- Józef
Odpowiedź:

Uczniowie SP2, jak i pozostałych szkół, od wielu mają zapewniony dowóz do swoich placówek autobusami szkolnymi.

3. 2021-05-25
Szanowny Panie Burmistrzu, przeglądając ostatni JnŚ natknąłem się na mapkę trasy autobusu.
teraz pytania:
1. czemu kolejny raz przy inwestycjach pomijane są krańce miasta Werbeny, Podstołeczna, początek Nadwiślanki i inne boczne?? Czy nie można autobusu z Granicznej skierować na pętle w Błotach i stamtąd aby jechał autobus na Józefów, tu też mieszkają mieszkańcy starsi, płacący podatki w mieście a jak zwykle pomijani.
Przy kłopotach jakie ma MINIBUS (jedyne połaczenie drogowe z WAW_OTW naszych mieszkańców) takie rozwiązanie jest dobre aby nasi mieszkańcy mieli jakiś kontakt z komunikacją - pętla Błota autobus 213 a nim do autobusów 146 i 521 więc do Warszawy.
-- Józef
Odpowiedź:

Szanowny Panie. Przy wyznaczaniu trasy autobusowej priorytetem było , aby łączył rejony Józefowa, do których nie docierała do tej pory żadna komunikacja z centrum miasta. Mieszkańcy wspomnianych przez Pana rejonów będą mogli, jak dotychczas, korzystać z linii 213 i 702 w kierunku Warszawy i linii 702 w kierunku Otwocka. Dzięki nowej komunikacji wewnętrznej będą mogli dodatkowo przesiąść się z autobusu 702 na wysokości ul. Wyszyńskiego i dojechać nim do centrum miasta.

 

4. 2021-05-24
Panie Burmistrzu,
Czy można prosić aby odpowiednie służby zainteresowały się stanem drogi Ogrodowej na odcinku Reja - Wawerska.
Po zimie powstały w asfalcie dziury, które dzisiaj można łatwo i tanio zreperować a brak reakcji spowoduje tylko wzrost kosztów a do tego zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.
Dziękuję
-- Jerzy
Odpowiedź:

Dzień dobry. Ubytki w drodze zostaną naprawione. Pozdrawiam.

5. 2021-05-24
Witam
Ja w sprawie mieszkańców ulic ul.Przybosia i ul Polnej czesci nie asfaltowanej (rejon Dębinki) ws podłaczenia do kanalizacji i wodociagów. Mają problem z jakościa wody z własnych studnii, ktora ma brzydki zapach koloru rudego. Mieszkańcy nie wiedza , gdzie z tym problemem pójść. Ja tylko moge zapytac sie o termin podłaczenia tych ulic?. Podałem telefon do odpowiedniego referatu w UM, aby poprosic o interwencje radnego, postawic sprawe na sesji rady miasta bo maja moc sprawcza.
Mieszkancy maja po dwie studnie na podworku , ktore i tak nic nie daja bo nie moga uzywac tej wody ze względu na zdrowie ludzkie. Studniarze i Hydrosfera nic nie moga poradzic.Mieszkańcy ponoc juz pisza petycje. Jak u nas po pandemii bedzie rozbudowana sieć z wodą? Pozdrawiam z poważaniem.
-- Mieszkaniec Józefowa
Odpowiedź:

Co roku, w miarę dostępnych środków, projektowane i budowane są kolejne odcinki sieci wod-kan. Przy ustalaniu kolejności inwestycji pod uwagę brana jest efektywność wydawania środków publicznych, tj. liczby nieruchomości, które zostaną podłączone do sieci. Gęściej zamieszkałe rejony Józefowa są już objęte tą infrastrukturą. Ponieważ ul. Przybosia dopiero się urbanizuje nie została jeszcze objęta planem budowy wodociągu i kanalizacji. Dodatkowo trwa regulacja własności pasa drogowego tej ulicy. Pozdrawiam,

6. 2021-05-23
Witam. Na ulicy Polnej 58 ponownie przy ulicy układane są kawałki drzewa. Ostatnio były kamienie. Proszę o interwencję.
-- Anna
Odpowiedź:

Dzień dobry. Zajmiemy się tą sprawą.

7. 2021-05-21
Szanowny Panie Burmistrzu,

ok 2-3 lata temu zadałem pytanie w sprawie rowerzystów w Józefowie. Pytanie dotyczyło tego że rowerzyści notorycznie ignorowali obowiązek jechania po drodze dla rowerów lub ciągu pieszorowerowym. Dostałem odpowiedź że będą prowadzone akcje edukacyjne w tej sprawie.

Przenosząc się do tego roku, sytuacja się nie poprawiła a pogorszyła. Dotychczasowe działania nie przyniosły efektu. Gdy jest pogoda nie ma dnia bym prowadząc samochód po Józefowie nie musiał wyprzedzać rowerzystę jadącego jezdnią OBOK drogi rowerowej. Wielokrotnie rowerzyści jadący jezdnią OBOK DDR wykonywali bez zasygnalizowania skrajnie niebezpieczne manewry jak skręt w lewo przecinając jezdnię. Czy może Pan sprawić by Straż Miejska i Policja zaczęła egzekwować prawo i karać za jego łamanie?
-- Wojciech
Odpowiedź:

Szanowny Panie. Akcje edukacyjne na temat zasad ruchu drogowego i jazdy na rowerze prowadzone są w specjalnie stworzonym do tego celu Miasteczku Ruchu Drogowego. Wszyscy uczniowie józefowskich szkół mają w nim zajęcia w ramach lekcji, zakończone egzaminem na kartę rowerową. W efekcie, nie tylko dzieci, ale również upominani przez nie rodzice zwracają dużą uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Straż Miejska podczas patroli egzekwuje prawo. W ubiegłym roku za wykroczenia drogowe nałożono 36 mandatów, pouczono 56 kierujących i skierowano 17 wniosków o ukaranie do sądu.

Korzystając z okazji przypominam wszystkim, że zgodnie z przepisami rowerzysta jest zobowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów jeśli są one wyznaczone dla kierunku w którym się porusza lub zamierza skręcić. 

8. 2021-05-18
Szanowny Panie Burmistrzu,

chciałem złożyć dzisiaj osobiście dokument w Urzędzie Miasta i otrzymać potwierdzenie złożenia dokumentu. Zostałem poinformowany przez strażnika, że nie jest możliwe otrzymanie potwierdzenia, a dokument mogę złożyć jedynie poprzez wrzucenie go do urny. Jest to dla mnie zaskakujące ponieważ w każdym urzędzie funkcjonuje biuro podawcze, w którym przyjmowane są dokumentu oraz dokonywane jest potwierdzenie ich złożenia na kopii dokumentu.
Proszę o wyjaśnienie, dlaczego nie mogę otrzymać potwierdzenia przy osobistym dostarczeniu dokumentu do Urzędu wraz z podstawą prawną takiej decyzji.
Z wyrazami szacunku,
-- Dociekliwy Petent
Odpowiedź:

Szanowny Panie. Potwierdzenie złożenia dokumentu można otrzymać poprzez włożenie do urny dwóch egzemplarzy pisma (oryginał + kopia).  Na kopii stawiana jest pieczątka faktycznego wpływu (czyli dzień wrzucenia dokumentu do urny), a dokument odsyłany do osoby zainteresowanej. 
Jeśli obecna sytuacja epidemiczna się ustabilizuje na bezpiecznym poziomie urząd będzie stopniowo wracał do dawnych procedur obsługi klientów. Z wyrazami szacunku.

9. 2021-05-17
Czy miasto Józefów śledzi wpisy na stronie NaprawmyTo.pl? Widzę, że są zgłoszenia z przed kilku miesięcy a tematy wciąż nie naprawione. Jaki czas dajecie sobie Państwo na naprawienie zgłoszonej usterki?
-- Jan
Odpowiedź:

Usterki zgłaszane przez mieszkańców automatycznie przychodzą w formie maili do odpowiednich pracowników Urzędu Miasta. Przez chwilę istniał problem techniczny związany z kilkoma kategoriami zgłoszeń, ale dostawca usługi już go rozwiązał. 

10. 2021-05-14
Drogi Panie Burmistrzu, czytam i nie wierzę!! Rodzicom przeszkadza wymóg włączonej na sprawdzianie online kamery!? Niech rodzic który tak pięknie potrafi się skarżyć na Panią od matematyki lepiej zastanowi się nad tym jakim cudem nagle dzieci które nic nie umiały przed lockdownem teraz mają same piątki i celujące! I podpowiem: tak to rodzice takich dzieci najbardziej wykłócają się o możliwość wyłączenia kamer na sprawdzianach!!
Na Kangurku w zeszłym roku dzieciaki, które dwa do dwóch nie umieją dodać miały po 100%, chyba wiadomo kto rozwiązywał zadania.
Drodzy rodzice zajmijcie się swoją pracą, a nie nauką za dzieci. Rodzic uczciwie uczącej się uczennicy ze SP3.
-- Rodzic dziecka z SP3
Odpowiedź:

Dzień dobry. Nauczanie zdalne nie jest szczęśliwym rozwiązaniem i rodzi wiele problemów. Opisane przez Pana zjawisko niestety nie pomoże dzieciom w dłuższej perspektywie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym dzieci będą mogły korzystać ze wszystkich dobrodziejstw nauki stacjonarnej.

< 1 2 3 ... 242 >
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij