Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Zobacz odpowiedziIlość: 2456

Lp. Data Pytanie / Odpowiedź
1. 2021-08-31
Dzień dobry, Proszę o pilną reakację na działanie firmy która odbiera odpady od mieszkańców. Po przejechaniu śmieciarki cała ulica jest zanieczyszczona płynami ,które wylewają się z śmieciarki. Panowie otwierają zawór w komorze na śmieci i zamiast wylać te pozostałości po śmieciach razem na wysypisku. Wszytko jest wylewane bezpośrednio na ulicę. Jest to bardzo szkodliwe dla mieszkańców. Odbiór śmieci nie jest tani i jeszcze to zanieczyszczanie miasta.
-- Mieszkaniec
Odpowiedź:

Dzień dobry. Zgłoszenie zostało przekazane do firmy Lekaro, która została zobligowana do dokonania przeglądu pojazdów oraz pouczenia pracowników o prawidłowym postępowaniu  podczas odbioru odpadów, w celu uniknięcia w przyszłości podobnych zanieczyszczeń ulic w Józefowie.

W przypadku jakichkolwiek problemów z odbiorem odpadów uprzejmie proszę o bezpośredni kontakt z Referatem Gospodarki Komunalnej pod nr tel. 22 779 00 20.

2. 2021-08-30
Dzień dobry. Czy to prawda, że jeszcze w tym roku ruszy budowa kanalizacji i wodociągu w ul. Brzozowej ?
-- Mieszkaniec
Odpowiedź:

Dzień dobry. Aktualnie trwa ocena ofert złożonych w przetargu na wyłonienie wykonawcy wodociągu i kanalizacji m.in. w ul. Brzozowej (na odcinku od ul. Owalnej do ul. Budziszewskiej). Jeśli ocena ofert wypadnie pozytywnie i możliwe będzie zawarcie umowy na wykonanie robót budowlanych to planowany termin realizacji określono dla wodociągu – 14 tygodni a dla kanalizacji – 9 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Przebieg postępowania o udzielenie zamówienia publicznego można śledzić na stronie: https://jozefow.logintrade.net/zapytania_email,52950,0569a10a7b9800f0384f1698b45d0d6f.html

3. 2021-08-30
cd tematu mLegitymacji:
Aby kod QR nie wpadł w niepowołane ręce lub nie został wysłany na niezweryfikowany adres email może być wydawany w sekretariacie uczniowi lub rodzicowi do ręki w identycznym trybie jak wydawany jest dokument papierowy. To kwestia opracowania procedur.
3. Wg informacji na stronach internetowych wszyscy przewoźnicy PKP honorują mLegitymacje. Jeśli zdarza się odmowa to wynika z niewiedzy i indolencji. Nie postępujmy tak w naszych szkołach. Początek roku to czas wystawiania i odnawiania legitymacji. Niech to będą również mLegitymacje dla chętnych.
-- Michał
Odpowiedź:

Dzień dobry. Aktualnie trwa ocena ofert złożonych w przetargu na wyłonienie wykonawcy wodociągu i kanalizacji m.in. w ul. Brzozowej (na odcinku od ul. Owalnej do ul. Budziszewskiej). Jeśli ocena ofert wypadnie pozytywnie i możliwe będzie zawarcie umowy na wykonanie robót budowlanych to planowany termin realizacji określono dla wodociągu – 14 tygodni a dla kanalizacji – 9 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Przebieg postępowania o udzielenie zamówienia publicznego można śledzić na stronie: https://jozefow.logintrade.net/zapytania_email,52950,0569a10a7b9800f0384f1698b45d0d6f.html

4. 2021-08-30
Dzień dobry,
Wszystkie nasze szkoły podstawowe przystąpiły do programu mLegitymacje, jednak po wizycie w mojej placówce okazało się, że żadna nie zamierza ich wystawiać argumentując małym zainteresowaniem, względami bezpieczeństwa danych oraz problemem z ich honorowania w środkach transportu. Uważam te argumenty za chybione.
1. Do rodziców i uczniów nie została wystosowana, żadna informacja o możliwości wyrobienia mLegitymacji w szkołach, a pomimo tego zgłosiły się już pojedyncze osoby zainteresowane tematem.
2. Temat bezpieczeństwa danych i przesyłania kodu QR do legitymacji osobom upoważnionym w sposób zabezpieczający dane osobowe jest ważny i można do tego opracować odpowiednią procedurę. W żadnym wypadku nie powinien być argumentem do porzucenia myśli o wydawaniu mLegitymacji
-- Michał
Odpowiedź:

(Odpowiedź powyżej)

5. 2021-08-27
Witam

1. Dlaczego do tej pory nie poznaliśmy firmy, która odbierała smieci. Od lipca br powinna obowiązywac nowa umowa?.

2. Słyszałem o podpisaniu przez Prezydenta RP nowelizacji o odpadach śmieciowych, która wejdzie od Nowego Roku 2022r.
O co chodzi chodzi w tej nowelizacji z odpadami kumnalnymi, co zmienii dla gminy i mieszkańców, będzie drozej lub taniej i czy jest korzystna?

Serdecznie pozdrawiam i z poważaniem.
-- Mieszkaniec Józefowa
Odpowiedź:

W przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów wpłynęło 5 ofert. Jeden z oferentów odwołał się do Krajowej Izby Odwoławczej, w związku z czym Miasto nie może jeszcze podpisać umowy. Obecnie czekamy na rozstrzygnięcie KIO.

Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach zawiera pewne nowe rozwiązania, z których mogą skorzystać samorządy i mieszkańcy. Przeanalizujemy które z nich mogą zostać zastosowane w Józefowie i przynieść wymierne korzyści dla naszych mieszkańców i budżetu miejskiego. Pozdrawiam serdecznie.

6. 2021-08-24
Szanowny Panie Burmistrzu
Proszę o zwrócenie uwagi na remontowane/budowane chodniki na ulicy Leśnej .
Brak jest obniżenia krawężnika w miejscu przejścia dla pieszych ułatwiającego przejazd wózków dla dzieci
czy wózków inwalidzkich. Pamiętajmy o niepełnosprawnych i rodzicach . Możliwa jest jeszcze korekta, zanim
zostanie wylany asfalt?
Dziękuję
-- Dariusz
Odpowiedź:

Szanowny Panie. Projekt przebudowy ulicy przewiduje obniżenia opornika w miejscach zjazdów na posesję oraz przejść dla pieszych. Pod koniec sierpnia wykonana była pierwsza warstwa asfaltu (wiążąca). Druga zostanie wykonana w najbliższym czasie, po zakończeniu regulacji urządzeń (zasuw, studzienek, itp.). Na skrzyżowaniu ul. Leśnej i Świderskiej wykonane zostanie wyniesione skrzyżowanie, stąd wrażenie braku obniżenia oporników umożliwiającego swobodne przejście pieszych. Pozdrawiam.

7. 2021-08-22
Panie Burmistrzu czy jest szansa na biletomat w Józefowie na Skm?
I czy jest szansa na wypożyczalnie rowerów i hulajnog,bardzo by to poprawiło dojazd do drugiej części Józefowa(Nadwiślanki).
Dziękuję za szybką odpowiedź
-- Ewelina
Odpowiedź:

Dzień dobry. Biletomaty należą do firm komercyjnych, które decydują o lokalizacji swoich urządzeń kierując się opłacalnością finansową. Pani pytanie o ustawienie biletomatu w Józefowie zostało przekazane do działu  ZTM, który zajmuje się współpracą z takimi podmiotami. 

Dojazd osób niezmotoryzowanych do ul. Nadwiślańskiej niebawem stanie się łatwiejszy dzięki autobusowi miejskiemu, który ma łączyć te rejony z centrum miasta. Uruchomienie autobusu planowane jest na przyszły rok. Obecnie budowane są przystanki autobusowe,

Uruchomienie systemu rowerów miejskich było już rozważane. Jest to bardzo kosztowne przedsięwzięcie (dla porównania – kosztuje tyle, ile kursowanie nowego autobusu miejskiego). Aby ten wydatek był racjonalny rowery musiałyby być używane przez duży odsetek mieszkańców. Obserwujemy popularność rowerów w Otwocku i plany Warszawy co do rozszerzenia Veturillo na rejony bliższe naszemu miastu i nie wykluczamy takiej możliwości.

8. 2021-08-22
Witam,
Od jakiegoś czasu zauważyłam, iż coraz częściej zdarza się, że część ulicy Skłodowskiej (od skrzyżowania z ul. Przeskok do samego końca) nie jest oświetlona. Latarnie na tym odcinku pozostają wyłączone co znacznie utrudnia powroty do domu wielu mieszkańcom. Chciałam zapytać jaka jest przyczyna tego problemu i kiedy można się spodziewać rozwiązania go.
-- Oliwia
Odpowiedź:

Awaria została usunięta.

9. 2021-08-21
Witam Panie Burmistrzu czemu przy planowanej lini autobusowej została pominięta wschodnia część Michalina i czy istnieje w związku ze minibus jeździ już coraz mniej powstanie lini chociaż do Falenicy w razie pięknej Polskiej zimy bez samochodu ani rusz. Pozdrawiam
-- Adrian
Odpowiedź:

Dzień dobry. Po wschodniej stronie miasta autobus będzie jeździł ulicą Wiązowską, która jest najbardziej wysuniętą na wschód ulicą Józefowa. Rozszerzenie linii na większą liczbę ulic spowodowałoby znaczne wydłużenie czasu dojazdu z poszczególnych punktów do centrum, przez co autobus nie spełniałby efektywnie swojej roli. Ponadto we wschodnim Michalinie niewiele jest ulic, które spełniają wymogi techniczne dla kursowania autobusu (m.in. odpowiednia szerokość, brak przeszkód w postaci spowalniaczy, możliwość wybudowania przystanków).

Autobus będzie łączył rejony, do których nie docierała do tej pory żadna komunikacja z centrum miasta. Nie będzie pokrywał się z już istniejącą komunikacją, tj. SKM, KM i linią 702. Ponadto ZTM nie zgodził się na przedłużenie autobusu do Warszawy. Pozdrawiam.

10. 2021-08-20
Dziękuję za szybką odpowiedź nt. krzaków i zarośli, które rosną w obrębie drogi i znaczne ograniczają widoczność. Napisał Pan: "występujemy do właścicieli posesji, przy których pojawiły się nielegalne nasadzenia, parkingi, głazy itp. o ich usunięcie." Problem polega na tym, że to nie są nasadzenia tylko dorodne, często przekraczające 3 m. wysokości lub równie szeroko rozrośnięte samosiejki. Tak więc odpowiedź na zaistniałą sytuację jest jedna: to rośnie w świetle drogi i podlega tylko miastu. W poprzednich latach wycinką takich roślin zajmowały się służby miejskie tyle, że samo przycięcie i pozostawienie korzeni nic nie daje bo te inwazyjne rośliny szybko odrastają. Tak więc ponowna prośba o interwencję służb na ulicach Michalina.
-- Michaliniak
Odpowiedź:

Dzień dobry. Będę wdzięczny za zgłoszenie dokładniejszych lokalizacji, przy których występują takie nasadzenia do Referatu Gospodarki Komunalnej tel. 22 779 00 48. Ułatwi i przyspieszy to działanie. Jeśli rośliny rosną na terenie miejskim zostaną usunięte przez miasto. Jeśli wystają z działek prywatnych, do usunięcia zostaną wezwani ich właściciele.

< 1 2 3 ... 246 >
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij