Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Zobacz odpowiedziIlość: 2441

Lp. Data Pytanie / Odpowiedź
1. 2021-07-22
Chciałbym zapytac o straż pożarną OSP Józefów. Po co pojechała nasza straż na obóz harcerski do Przerwanek.? Jako zabezpieczenie przed niepewnymi warunkami pogodowymi czy zabezpieczenie lekarskie ? Pozdrawiam.
-- Józefowianin
Odpowiedź:

OSP Józefów jest stowarzyszeniem, które działa według własnego statutu. Poza działalnością ratowniczą straż podejmuje również własne inicjatywy, jak np. prowadzenie drużyny harcerskiej, która w tym roku wypoczywała właśnie w Przerwankach. Pozdrawiam.

2. 2021-07-19
Dziękuję za bardzo szybką odpowiedź na pytanie dotyczące przystanków. Zgadzam się, że gęstsza sieć przystanków co do zasady powinna dotyczyć rejonów silniej zurbanizowanych, ale pozostaje ona nie bez związku z sukcesem frekwencyjnym komunikacji także w rejonach z nieco rzadszą zabudową. Na pewno można poczekać z innymi przystankami do czasu uruchomienia linii - tu chodzi jedynie o takie zaprojektowanie ścieżki rowerowej (na Wiązowskiej), żeby było to w ogóle możliwe od strony technicznej bez ingerencji w nową ścieżkę. W szczególności pasażer nie może wysiąść wprost pod koła roweru. A przy okazji samej ścieżki - rozumiem, że tym razem na każdym skrzyżowaniu z Wiązowską pojawią się przejazdy dla rowerów zamiast samego przejścia dla pieszych? Obecne rozwiązanie nie jest bezpieczne dla nikogo.
-- Rafał
Odpowiedź:

Inwestycja „Projekt i przebudowa ścieżki rowerowej/ciągu pieszo-rowerowego/chodnika w ul. Wiązowskiej (Wronia - do granic miasta)” została przewidziana do realizacji w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Planuje się realizację zadania w obrębie istniejącego pasa drogowego. Na etapie projektowania zostaną przeanalizowane najlepsze rozwiązania techniczne dla rowerzystów i pieszych mając na uwadze istniejące warunki terenowe.

3. 2021-07-15
Panie Burmistrzu,
stanowczo sprzeciwiamy się totalitarnym pomyslom ograniczenia mozliwosci palenia weglem i drewnem.
Nie każdego stać na pompę ciepła.
To co zamierza zrobic samorzad warszawski, takze w naszym powiecie, jest brakiem troski o dobro mieszkańcow. Prosimy o sprzeciw wobec pseudoekologii, ktora przybiera coraz bardziej absurdalne formy. Nie dajmy sie zwariowac.
-- Adam
Odpowiedź:

Palenie węglem i drewnem w piecach powoduje smog, a ten ma tragiczny wpływ na nasze zdrowie. Dlatego zmiana sposobu ogrzewania jest konieczna. Wymiana „kopciuchów” musi nastąpić do końca 2022 r. (bądź do połowy 2023, jeśli wejdzie w życie nowelizacja uchwały antysmogowej). Nie ma jednak konieczności aby instalować pompę ciepła. Wystarczy piec gazowy, olejowy lub ogrzewanie elektryczne. Nadal można montować wysokiej  klasy kotły na paliwa stałe, jednak zgodnie z projektem zmiany uchwały anstysmogowej ich eksploatacja będzie ograniczona w czasie.

Uwagi do projektu nowej uchwały anstysmogowej mogą wnosić nie tylko samorządy, ale wszyscy mieszkańcy Mazowsza. Konsultacje społeczne trwać będą do 16 sierpnia 2021 r.

https://mazovia.pl/pl/bip/zalatw-sprawe/konsultacje-spoleczne/ruszaja-konsultacje-projektu-uchwaly-sejmiku-wojewodztwa-mazowieckiego-zmieniajacej-obowiazujaca-uchwale-antysmogowa.html

Do wymiany „kopciuchów” można uzyskać dofinansowanie z kilku źródeł: programu Czyste Powietrze, ulgi termomodernizacyjnej oraz dopłat z budżetu miejskiego. Pozwala to sfinansować większą część, a często nawet całe przedsięwzięcie. Mieszkańcy, którzy dokonali już wymiany pieca potwierdzają, że ogrzewanie gazem nie jest droższe niż opalanie węglem.
Szczegóły dot. dofinansowania do wymiany pieców można uzyskać w Urzędzie miasta, tel. 22 779 00 54, m.bogusz@jozefow.pl

4. 2021-07-15
Witam Burmistrza

Dzis 15 lipca po 18 godz. byłem w Netto na zakupach. Przykuły moja uwage stojace 5 betoniarek blokujacy praktycznie pas w strone PKP (centrum) . Bez swiateł ostrzegawczych na dachach, bez osoby nadzorujacych kierowaniem ruchu, ani oznakowaniem ulicy bez odpowiednich znakow. Osoby wyjezdzajace z Netto chcacych skrecic w strone PKP musiały jechac pod prad.Ok 22:10 idac zamknac furtke zwrocil mi huk, ktory dochodzi z budowy. Poszedłem, owszem nadal 2 betoniarki po ciemku bez oznakowan tylko wlaczone swiatla postojowe wylewajace beton. Zwrócil mi uwage stojacy patrol policji ok 22:15 nie wiem powod interwencji. Ukrop w domu i nie można odpocząc. W Niedziele i święta to samo. Prosze o interwencje . Czy maja pozwolenia na prace nocne i drogowe ?Z powazaniem.
-- Mieszkaniec Józefowa
Odpowiedź:

Dzień dobry. Przekazuję informację Komendanta Policji w Józefowie, którego zapytałem o zaistniałą sytuację:

Po interwencji na miejscu zdarzenia sprawa została przekazana do Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Otwocku celem przeprowadzenia czynności wyjaśniających w kierunku art. 51 Kodeksu wykroczeń.

Z poważaniem.

5. 2021-07-14
Panie Burmistrzu. Widzę, że kolejny raz nie udało się znaleźć wykonawcy przystanków. Czytam rownież, że sprawa przebiegu linii wraca do Pana w pytaniach. Według mnie sukces frekwencyjny linii możliwy jest jedynie po wprowadzeniu dość gęstej sieci przystanków "na żądanie". Np. zaproponowane odległości pomiędzy przystankami na Wiązowskiej są zbyt duże (brakuje koniec Reymonta i Dolna). Ważne, by projektowana nowa ścieżka rowerowa na Wiązowskiej nie uniemożliwiła późniejszego wytyczenia takich przystanków (bez zatok, jak na Nadwiślańskiej). Byłbym wdzięczny za dopilnowanie tego.
-- Rafał
Odpowiedź:

Lokalizacja przystanków nie jest zupełnie swobodna – regulują ją przepisy dot. dróg publicznych. Na ul. Wiązowskiej zostały zaprojektowane w miejscach, w których istniały już wcześniej zatoki autobusowe. Mała odległość między przystankami jest uzasadniona w miastach o znacznie większej niż Józefów gęstości zaludnienia, gdzie z każdego z nich korzysta duża liczba mieszkańców.

Pierwszy rok kursowania autobusu należy uznać za testowy. Jeśli zajdzie wyraźna konieczność, będą możliwe modyfikacje jego trasy.

6. 2021-07-11
Panie Burmistrzu,
W związku z planowanym spisem źródeł ciepła proszę o informację czy nie ma możliwości aby pracownicy firmy EkoDialog pozyskali dane ze Starostwa/PINB lub innych urzędów? Wszystkie dane są w dyspozycji powyższych instytucji. Spis ma być przeprowadzony w okresie wakacyjnym, większość jest na wyjazdach/praca w różnych godzinach i co w sytuacji osób starszych, samotnie zamieszkujących/nie mających dostępu do internetu/nie odczytujących komunikatów? Uświadamiamy ich aby nikogo nie wpuszczali do domów. Jak starsza osoba ma zweryfikować dane pracownika EkoDIalog To jest idealna sytuacja dla oszustów!!
-- Mieszkańcy
Odpowiedź:

Dane zbierane podczas wywiadów przez firmę Ekodialog znacznie wykraczają poza informacje dostępne w rejestrach. Każdy z ankieterów posiada upoważnienie Burmistrza Miasta Józefowa. Inwentaryzacja będzie przeprowadzana do końca października, a więc również po okresie wakacyjnym.

Ankieterów można zweryfikować dzwoniąc do Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta pod nr 22 779 00 39, 22 779 00 54. Poprosiłem, aby przekazywali taką informację mieszkańcom.

7. 2021-07-05
Nowe budynki budowane przez inwestora T1 na rogu Polnej i Ogrodowej powstają w odległości około 1 metra od krawężnika ul Ogrodowej (ściana z oknami!) . Inwestor musiał uzyskać zgodę administratora drogi (miasto) odnośnie zmniejszenie minimalnej odległości od drogi (bodajże 6 metrów) - jakie argumenty, poza zwiększeniem zysku inwestora, zdecydowały iż miasto pozwoliło na budowę kilkunastometrowej ściany bloku w odległości 1 metra od drogi? W jaki sposób decyzja miasta poprawia standard życia w naszym mieście? Jaki cel społeczny jest realizowany przez wprowadzenie tak gęstej zabudowy?
-- Michał
Odpowiedź:

Budynek jest realizowany zgodnie z uchwalonym przez Radę Miasta Józefowa planem miejscowym, dlatego Inwestor nie musiał uzyskiwać dodatkowych zgód. Plan miejscowy przyjęty przez Radę Miasta Józefowa uchwałą 260/VI/2013 z 8 lutego 2013 r. był sporządzany przez dwa lata, tj. od 21 grudnia 2011 r. Przez cały okres trwania procedury nikt z mieszkańców nie zgłaszał uwag odnośnie zaprojektowanej linii zabudowy, a celem takiego rozwiązania było wykształcenie zabudowy śródmiejskiej, charakterystycznej dla centrów miast. Ten sam plan dał możliwość wykształcenia omawianego odcinka ul. Ogrodowej jako ciągu pieszo-jezdnego otoczonego zwartą zabudową. Plan miejscowy dostępny jest pod adresem: „https://jozefow.e-mapa.net?userview=488”.

8. 2021-07-01
Dzień dobry
Czy wiadomo coś na temat budowy kompleksu usługowo-handlowego na rogu ulic Wawerska/Wyszyńskiego/Sienkiewicza ? Na przeciw Netto. Bo budowa nagle stanęła i robotnicy zniknęli z placu budowy.

Pozdrawiam
-- Paweł
Odpowiedź:

Dzień dobry. Obiekt powstaje na prywatnej działce, miasto nie jest inwestorem i nie ma wiedzy nt. przebiegu jego budowy. Pozdrawiam.

9. 2021-07-01
Dzień dobry
Na początku nadmienię, że jako mieszkaniec ul. Piaskowej jestem wdzięczny za jej długo wyczekiwany remont, jednakże jako że od czasu zakończenia robót mija miesiąc, pojawiają się trzy pytania, otóż:
1)Czy najazd na wzniesione skrzyżowanie z ul. Szeroka jadąc od strony ul. Kopernika zostanie naprawiony, czy ma zostać ten zapadający się asfalt, powodujący całkowite zatrzymanie się?

2)Zrozumiałe jest, że chodnik po stronie wschodniej nie nadawał się do użytku,ale dlaczego od strony ul. Granicznej, aż do łącznika z ul. Zawiszy, pobocze jest ładnie uporządkowane, są położone płyty ażurowe, a dalej jest piach, gruz i i pobojowisko? Dalej są jacyś gorsi ludzie?

3)Przejście dla pieszych na wysokości łącznika z ul. Zawiszy, brak pasów, a od strony wschodniej mamy piach i gruz...

-- Paweł
Odpowiedź:

Dzień dobry.

  1. Sprawdziliśmy Pana uwagi. Asfalt w rejonie najazdu na wyniesione skrzyżowanie jest położony prawidłowo. Nierówności, które Pan zaobserwował są spowodowane nierównościami na wyniesionym skrzyżowaniu ul. Piaskowej z ul. Szeroka, które pojawiły się po ostatniej śnieżnej i mroźnej zimie. Ponieważ nawierzchnia ul. Szerokiej jest objęta gwarancją, wszelkie powstałe usterki zostaną zgłoszone do naprawy w czasie przeglądu gwarancyjnego. Jednocześnie przypominamy, że ul. Szeroka ma pierwszeństwo przejazdu w stosunku do ul. Piaskowej i prosimy o zachowanie ostrożności w tym rejonie.
  2. Zagospodarowanie pobocza po stronie wschodniej nie stanowi części zamówienia na modernizację ul. Piaskowej. Zostanie to wykonane przez nasz Zakład Obsługi Piękne Miasto. Czekamy na odpowiednie warunki pogodowe, które będą sprzyjać wzrostowi planowanej zieleni.
  3. Przejście dla pieszych jest oznakowane znakiem pionowym, oznakowanie poziome (pasy) zostanie odtworzone. Piach zostanie zagospodarowany zgodnie z odpowiedzią na pytanie 2. Gruzu nie stwierdzono.
    Pozdrawiam.
10. 2021-07-01
Dzień dobry,
czy w przypadku zmiany firmy odpowiedzialnej za odbiór odpadów komunalnych na terenie miasta Józefów zostanie zachowana możliwość wykorzystania dostarczonych uprzednio worków z logo firmy odbierającej w chwili obecnej?
-- Tomasz
Odpowiedź:

Tak, mieszkańcy będą mogli wykorzystać dotychczasowe worki na odpady segregowane. O szczegółowych zasadach odbioru odpadów poinformujemy po wyłonieniu wykonawcy. Obecnie trwa procedura jego wyboru.

< 1 2 3 ... 245 >
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij