Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Zobacz odpowiedziIlość: 2632

Lp. Data Pytanie / Odpowiedź
1. 2023-01-16
Dzień Dobry Panie Burmistrzu. Wracam do pytania zadanego 04/01/2019 dotyczącego dalszej rozbudowy sieci wod-kan o ul. Migdałową. Wówczas wskazał Pan na możliwość podjęcia prac w terenie w 2023r., niestety wśród planowanych inwestycji z tego zakresu na ten rok nie widzę ujęcia w planach budżetowych ul. Migdałowej. Proszę o informacje, aktualizacje w sprawie. Dziękuję. Pozdrawiam.
-- Bartek
Odpowiedź:

Dzień dobry. Dokumentacja techniczna na budowę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w ul. Migdałowej jest już wykonana. Niestety w przypadku tej drogi pojawia się inny problem – nieuregulowany stan prawny. Droga przebiega przez nieruchomości prywatne, więc aby zacząć jakiekolwiek roboty miasto musi najpierw wykupić grunty. Pracujemy nad tym. Pozdrawiam.

2. 2023-01-11
Panie Burmistrzu.
Czytając odpowiedzi często można zauważyć urZednicza spychologie na inne instytucje. Np. odsniezanie chodnika przy Nadwislance.

Takie pytanie? Od czego jest Pan i Pana urzednicy, my jako mieszkańcy zgłaszamy problem do najniższej samorządowej Instytucji a tam "fachowcy" winni kontaktowac sie wyżej i dalej. Chyba tak to działa w normlanym trybie?
Wiec jako mieszkaniec licze aby to urzad interweniował w innych instytucjach w sprawach przed innymi urzedami

Dla przykladu czy szeregowy pracownik z problemem zglasza sie do Pana czy najpierw do swojego przełozonego tzw. Naczelnika etc.

Leon
-- Leon
Odpowiedź:

Wiele elementów infrastruktury w Józefowie – m.in. niektóre drogi czy chodniki, słupy energetyczne, tory kolejowe – mimo, że znajduje się na obszarze naszego miasta – nie należy do gminy i nie jest przez gminę zarządzane. Zerwane kable możemy zgłosić do PGE, dziury w studzienkach do Orange – czyli prywatnej firmy. Konieczność uprzątnięcia czy odśnieżenia ulic również zgłaszamy do odpowiedniej instytucji – w tym wypadku do Zarządu Dróg Wojewódzkich i Zarządu Dróg Powiatowych. Nie są to podmioty zależne od miasta więc pozostaje nam informować je o nieodpowiednim stanie ich dróg i wnioskować o poprawę stanu rzeczy. I tak właśnie robimy – czy to sami, czy na wniosek mieszańców.

Jednak przy licznych wnioskach Miasta o poprawę bezpieczeństwa, odśnieżenie, posprzątanie, załatanie drogi - pisma z Urzędu Miasta mogą odnosić mniejszy skutek niż bezpośredni nacisk mieszkańców. Państwo możecie pozwolić sobie na większą dosadność niż urząd w oficjalnej korespondencji. Dlatego zachęcam do kierowania swoich uwag prosto do odpowiednich instytucji.

Szczegóły kto zarządza daną drogą znajdzie Pan a stronie miasta: https://www.jozefow.pl/drogi-166 .

Odpowiadając na Pana ostanie pytanie: pracownik przekazuje zgłoszenie mieszkańca bezpośrednio odpowiedniej instytucji lub robi to jego przełożony. Ja jako burmistrz kontaktuję się z szefami tych jednostek w ważniejszych przypadkach.

3. 2023-01-10
Szanowny Panie, pytanie niepoprawne politycznie. Czyim znajomym byli rodzice Błażeja - chłopca który miał wypadek na torach parę lat temu? Na jego leczenie zorganizowano w tempie rekordowym zbiórkę, były koncerty i inne bzdury. Teraz stała się większa tragedia i 13-letnia Zuzia nie żyje. W urzędzie cisza. Nawet kondolencji nie złożyliście rodzinie i przyjaciołom!! W szkołach cisza z dziećmi nikt nie rozmawiał. Nawet łaskawie nie poinformowano kto zmarł - dzieci cały dzień snuły domysły. Wypadek nie jest jednoznaczny, pociągi wjeżdząjące na stację hamują dopiero na peronie czego efektem mógł być właśnie wypadek z 05.01. Czy miasto zainteresowało się tematem? Czy może Burmistrz jest zbyt zajęty wizytowaniem teatrzyków w prywatnej, (...) szkole??
-- Mieszkaniec Józefowa
Odpowiedź:

Szanowny Panie. Urząd Miasta nie jest władny aby udzielać informacji o personaliach ofiary wypadku. Uważam, że w tej sytuacji byłoby to wręcz niestosowne. O takich rzeczach decyduje rodzina dziewczynki, a przyczyny bada policja. W tej sytuacji pozostaje złożyć kondolencje bliskim zmarłej i wzmocnić prowadzone od lat działania w kierunku edukacji nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Obie te rzeczy zrobiłem. W szkole, do której chodziła dziewczynka dyrekcja i rada rodziców zorganizowały również pomoc psychologiczną.

O akcję pomocy dla Błażeja należy pytać jego bliskich, którzy byli inicjatorami całego przedsięwzięcia. Pieniądze wówczas zbierane były przeznaczone na jego leczenie. Niestety tym razem nie było powodu dla takiej zbiórki.

4. 2023-01-05
CO PAN I PANA POPRZEDNICY ZROBILI, ŻEBY KOLEJNE DZIECKO UNIKNĘŁO ŚMIERCI NA PRZEJSCIU DLA PIESZYCH DO POCIĄGU? CO PANA OSOBIŚCIE ZROBIŁ? BUDUJE PAN KOLEJNE BEZSENSOWNE PRZEJSCIA I STOPY DLA SAMOCHODÓW PRZED PRZEJAZDEM DLA SAMOCHODÓW!!!!! CO PAN ZROBIŁ DLA UNIKNIĘCIA KOLEJNEJ ŚMIERCI NASZYCH DZIECI!!!

NIECH PAN SIĘ WEŹMIE WRESZCIE DO ROBOTY!
-- Agnieszka
Odpowiedź:

W obliczu tak strasznej tragedii wyliczanie działań miasta w zakresie poprawy bezpieczeństwa na torach i objaśnianie do kogo należy infrastruktura kolejowa może wydawać się  nie na miejscu, jednak Pani pytanie i niektóre wpisy na Facebooku wskazują, że jest to konieczne. 

Cała infrastruktura kolejowa na terenie Józefowa: tory, przejazdy, przejścia przez tory, perony nie należy do miasta tylko do PKP SA. Zwracałem się do tej instytucji z wnioskiem o zamontowanie na przejściach zapór i sygnalizacji świetlno – dźwiękowych. PKP SA odmówiło takiego rozwiązania argumentując, że przejścia spełniają wymagane przepisami warunki widoczności, ponadto niedługo planowana jest modernizacja linii kolejowej nr 7 obejmująca przebudowę przejść.

W dniu wypadku ponowiłem wniosek o zamontowanie sygnalizacji świetlno – dźwiękowej wskazując, że bariery ochronne, nawet po przebudowie w zeszłym roku, nie stanowią wystraczającego zabezpieczenia. Argument dotyczący planowanej przebudowy linii kolejowej nr 7 podważyłem jako nietrafiony, bo ta inwestycja kolejny raz przesuwa się w czasie. Będę naciskał na PKP SA aby podjęła radykalne działania w tej sprawie.

Od lat Miasto stawia za priorytet edukację nt. bezpieczeństwa w ruchu. Dlatego powstało Miasteczko Ruchu Drogowego, gdzie uczniowie młodszych klas mają zajęcia z komunikacji ucząc się przepisów drogowych i jak poruszać się po mieście. W szkołach odbywają się spotkania z policją i strażą miejską, liczne apele, konkursy, warsztaty i pogadanki nt. bezpieczeństwa.

To bardzo przykre, ale mimo największego zaangażowania ze strony miasta, mimo, że mieszkańcy zdają sobie sprawę jak bardzo trzeba uważać przy przechodzeniu przez tory czasem wystarczy chwila nieuwagi czy zamyślenia żeby doszło do tragedii.

Łączę się w bólu z rodziną i bliskimi dziewczynki. Przekazuję im szczere i głębokie kondolencje. Wszystkich mieszkańców zaś proszę po raz kolejny: uważajcie na siebie przechodząc przez tory, przez ulice, jadąc na rowerze. Bądźcie bezpieczni.

5. 2023-01-05
Dzień dobry -
przed chwila dostałem informację o śmierci młodej dziewczynki na przejściu kolejowym w Józefowie..!
Mam wniosek, abyśmy wystąpili o zastosowanie bądź silnej dodatkowej sygnalizacji w strefie pieszego "labiryntu", np. mocne czerwone, migające lub dodatkowego, pieszego szlabanu na labiryncie..?
Jedno życie mniej z powodu: pośpiechu , zablokowania zmysłów słuchu i wzroku smartfonami, walk-menami itp.
Żal w sercu dyktuje mi tą treść, m.in. z historii mojego syna w 1995 r. gdy z walk-menem na uszach próbował przechodzić i tylko przytomność człowieka, który wyskoczył z samochodu i go wyszarpał od nieszczęścia.. Kimkolwiek On jest, do dzisiaj Mu dziękuję, a Pana proszę o taką ogólnopolską inicjatywę.. może to zminimalizuje takie nieszczęścia.
Z wyrazami szacunku-B. B.
-- Bogdan
Odpowiedź:

Dzień dobry. To straszna tragedia i łączę się w bólu z rodziną i bliskimi dziewczynki. Miasto od wielu lat czyni wszelkie wysiłki aby wyeliminować wypadki na przejściach przez tory. Pana pomysł jest bardzo dobry i już wcześniej zgłaszaliśmy go PKP S.A, czyli właścicielowi infrastruktury kolejowej na terenie Józefowa. Do tej pory PKP wskazywało, że przejścia spełniają wymagane przepisami warunki widoczności, a do 2025 r. planowana jest „modernizacja linii kolejowej nr 7 na odcinku Warszawa Wawer – Otwock, która swoim zakresem obejmie również przedmiotowe przejścia”.  W dniu tragicznego wypadku ponowiliśmy wniosek o zainstalowanie urządzenia emitującego sygnały świetlne i dźwiękowe, zaznaczając, że nie można czekać na odwlekającą się przebudowę torów. Mam nadzieję, że tym razem odpowiedź będzie pozytywna.

6. 2023-01-05
Panie Burmistrzu, pytałem bezpośrednio Pana Darka co powstaje na ul. Polnej 37. Powiedział i zapewniał że to dom parterowy bo takie warunki zabudowy zostały wydane. Tymczasem to jakaś ogromna inwestycja która ma już druga nadziemną kondygnację i raczej nie ostatnią niestety. Kto pozwolił na zmianę warunków i dlaczego sasiedzi nie zostali powiadomieni w sposób wymagany prawem? Dlaczego zezwalacie na takie psucie naszego Józefowa?
-- Maciej
Odpowiedź:

Na wspomniany teren została wydana decyzja o warunkach zabudowy dla budynku mieszkalnego jednorodzinnego o dwóch kondygnacjach naziemnych i otrzymały ją wszystkie strony będące sąsiadami dwóch działek ewidencyjnych, na których realizowana jest inwestycja.

Parametry zabudowy do warunków zabudowy zostały uzgodnione m.in. z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Warszawie pod kątem ochronności pozostałego użytku leśnego.

Samą budowę rozpoczyna się jednak nie w oparciu o warunki zabudowy lecz na podstawie pozwolenia na budowę, które wydaje Starostwo Powiatowe w Otwocku. Z naszych informacji wynika, że sprawa tej budowy jest przedmiotem postępowania administracyjnego prowadzonego przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

7. 2023-01-02
Temat: Noworoczny koncert Slawomira.
Panie Prezydencie, Jak mozna bylo na cos takiego pozwolic? (...) Dlaczego zmuszacie nas Panstwo do sluchania czegos takiego?
Czy tak nisko oceniacie swoich wyborcow, mieszkancow miasta?
Czy takie standardy chcecie promowac?
Jest tak wiele dobrych zespolow muzycznych w tym kraju…
Wstyd, jestem zniesmaczony i zazenowany!
Mimo wszystko zycze pomyslnosci w nowym roku!
pozdrawiam,
-- Michal
Odpowiedź:

Dzień dobry. Oczywiście, każdy ma prawo do własnej opinii. Nie zmuszamy nikogo do słuchania konkretnej muzyki. Noworoczny koncert był jednym z kilkudziesięciu odbywających się w ciągu roku w Józefowie. Nasi mieszkańcy mają różne potrzeby kulturalne i rozrywkowe i miasto stara się sprostać im w jak najszerszym zakresie. Jeśli ma Pan propozycję ciekawego wydarzenia proszę zgłosić ją do MOK, który jest bardzo otwarty na pomysły mieszkańców. Frekwencja na koncercie noworocznym wskazała, że ten pomysł był trafiony. Sławomir jest mieszkańcem miasta i przygotował koncert bardzo osobisty, sąsiedzki i uwzględniający charakter miasta

Dziękuję za życzenia i również życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

 

8. 2022-12-29
Panie Burmistrzu, Józefów w ostatnich latach w wyniku intensywnej urbanizacji traci swój leśny charakter. Obserwując inwestycje developerów z ostatnich lat zauważałem znaczne zwiększenie gęstości zabudowy. Dawne limity wielkości działek, wymaganego % powierzchni biologicznie czynnej wydają się nie być przestrzegane. Czy miasto zamierza w jakikolwiek sposób przeciwdziałać wycince drzew i utraci terenów zielonych? Przy tak drapieżnej urbanizacji warto pomyśleć o wykupie niektórych działek i stworzeniu parków. Czy są takie plany?
-- Michał
Odpowiedź:

Dzień dobry. Dążymy do utrzymania równowagi między nieuniknionym rozwojem naszego miasta i zachowaniem jego leśnego kameralnego charakteru. Na terenie Józefowa funkcjonują wiec, zgodnie z planami miejscowymi oraz wydawanymi decyzjami o warunkach zabudowy, strefy przeznaczone pod zabudowę oraz takie, gdzie tej zabudowy nie będzie. W zależności od charakteru i przeznaczenia działek, są ustalone np. wytyczne dotyczące ich powierzchni, części biologicznie czynnej, zasad wydawania zgód na wycinkę drzew – np. w zależności czy inwestor jest osoba fizyczną czy firmą.  Opłaty wniesione do miasta są przeznaczane na ochronę środowiska – m.in. nasadzenia zastępcze.

W tym roku przystępujemy do projektowania parku w centrum miasta w miejscu, które obecnie zajmuje Zakład Obsługi Piękne Miasto i na terenach przyległych. Będzie to duży obszar zielony między ulicami Wyszyńskiego, Świderską i Sosnową.

Park leśny zostanie również utworzony przy nowej Miejskiej Bibliotece w Michalinie przy ul. Asnyka.

9. 2022-12-14
Panie Burmistrzu, proszę o informację czemu chodnik przy ulicy Nadwiślańskiej po stronie parzystej (od granic miasta do Granicznej) jest nie odśnieżany przez służby miejskie?? Chodnik po stronie nieparzystej wraz z ścieżką rowerową jest odśnieżany, inne chodniki są odśnieżane. czy po tej stronie mieszkają inni ludzie.
Tak wiem że ustawa każdemu właścicielowi posesji nakazuje ale są posesje nie zamieszkałe bądź nie użytkowane (pola, polany) .

Tam gdzie służby miejskie odśnieżają chodniki wyręczają właścicieli posesji przylegających z ich obowiązku Naszym kosztem i na jakiej podstawie . Płacimy identyczne podatki i oczekujemy identycznego traktowania.

Z poważaniem
Jacek
-- Jacek
Odpowiedź:

Dzień dobry. Odcinek chodnika, o którym Pan wspomina jest zarządzany przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich i jego utrzymanie - w tym odśnieżanie należy właśnie do MZDW. W tej sprawie należy kontaktować się bezpośrednio z tą instytucją: Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich Rejon Drogowy Otwock, ul. Górna 18  05-400 Otwock tel. 22   779-30-20, 779-30-29, 6047-529-177  rd.otwock@mzdw.pl

 

Po stronie nieparzystej, tam gdzie istnieje ścieżka rowerowa ciąg pieszo-rowerowy utrzymywany jest wciąż przez Miasto Józefów.

Z poważaniem.

10. 2022-12-02
kiedy planowany jest asfalt na ul. Jałowcowej ?
pozdrawiam
-- Jolanta
Odpowiedź:

Dzień dobry. W budżecie na 2023 rok nie przewidziano modernizacji ul. Jałowcowej. W pierwszej kolejności wymaga ona regulacji prawnej, nad czym obecnie pracujemy. Rozwiązanie problemu własnościowego drogi będzie pierwszym krokiem do wykonania projektu jej przebudowy.

Pozdrawiam.

< 1 2 3 ... 264 >
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij