Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Zobacz odpowiedziIlość: 2811

Lp. Data Pytanie / Odpowiedź
1. 2024-05-14
Panie Burmistrzu ,jestem mieszkańcem ul .ks.Walczewskiego i jak moi sąsiedzi połykaczem ogromnej ilości kurzu z tej ruchliwej ulicy ,może by tak do czasu budowy asfaltu postawić
-- Jerzy
Odpowiedź:

Dzień dobry, tablice zostaną zamówione i ustawione na początku czerwca.

2. 2024-05-06
Dzień dobry,
Panie Burmistrzu chciałam zapytać o termin zakończenia inwestycji polegającej na wymianie nawierzchni przy ul. Górczewskiej? Wymiana nawierzchni ul. Górki zakończona została w 2023 r. Albo przynajmniej załatanie dziur w nawierzchni ul. Górczewskiej?

Z poważaniem
Mieszkanka Józefowa
-- Joanna
Odpowiedź:

Dzień dobry. Ubytki w ul. Górczewskiej uzupełnione zostaną do końca maja b.r. (firma działająca na zlecenie miasta jest w trakcie łatania dziur).

Obecnie nie mamy planów związanych z wymianą nawierzchni na ul. Górczewskiej. Z poważaniem.

3. 2024-04-30
Szanowny Panie Burmistrzu, bardzo proszę o decyzje porządkowe w sprawie ośrodka sportowego przy ul. Dolnej. Jako okoliczni mieszkańcy, nie zgadzamy się ze standardami, którymi karmi nas "boisko". Niezwykłe wulgaryzmy, trąby, wu-wu-zele i bębny zakłócają nasze codzienne życie, ponad to treningi po godzinie 22.00 też nie należą do rzadkości.
Proszę o wprowadzenie ograniczeń w korzystaniu z tych, przecież, udogodnień dla Mieszkańców.
-- Piotr
Odpowiedź:

Szanowny Panie. Po rozmowie z administratorem obiektu (ICSiR) oraz głównym użytkownikiem (Józefovia Józefów) zajęcia sportowe mają kończyć się najpóźniej o 22:00.

Po ustaleniach wiemy, że problemy występowały we wtorki z uwagi na obłożenie boisk (nakładające się mecze i treningi). Mecze mają zaczynać się wcześniej, aby o 22:00 światło zostało wyłączone, a zawodnicy nie przebywali na boiskach.

Osoby odpowiedzialne za prowadzone zajęcia mają zwracać uwagę na odpowiednie zachowanie uczestników zajęć.

4. 2024-04-28
Dzien dobry,

Szanowny Panie,

ze smutkiem zauważyłam, że mimo iż 1maja mija 20. rocznica wstąpienia Polski do UE w naszym mieście nie ma żadnej flagi unijnej. Czyżby to było tylko przeoczenie?

z poważaniem
-- ELZBIETA
Odpowiedź:

Szanowna Pani. Flagi unijne zostały tradycyjnie powieszone na wjazdach do miasta oraz na rondach. Z poważaniem.

5. 2024-04-18
Szanowni Państwo, w nocy z dnia 17 na 18.04. kandydat do Europarlamentu Pan Kamiński z konfederacji zawiesił swój baner reklamowy na ogrodzeniu placu zabaw przy ul. Parkowej. Plac zabaw jest własnoscią ICSIR a co za tym idzie Miasta Józefów. Do tej pory nie kojarzę by miasto pozwalało na wieszanie reklam na swoich obiektach. Proszę zatem o działanie, jeżeli Pan Kamiński zawiesił bilbord bez zgody miasta należy go wezwać do natychmiastowego usnięcia.
-- Mieszkaniec Józefowa
Odpowiedź:

Szanowny Panie, dziękujemy za to zgłoszenie. Baner został usunięty.

6. 2024-04-17
Dzień dobry Panie Burmistrzu,
W ciągu ulicy Rodziewiczówny została zrealizowana inwestycja w postaci ścieżki rowerowej, pozostał jednak wąski pasek terenu pomiędzy nią a ogrodzeniami posesji, czy planowane jest posianie przez Miasto na nim trawy?
Pozdrawiam
-- Artur
Odpowiedź:

Dzień dobry. Tak, trawa zostanie posiana w najbliższych tygodniach. Bezpośrednio po zakończeniu prac było to niemożliwe ze względu na panujące wówczas warunki meteorologiczne. Pozdrawiam.

7. 2024-04-17
Witam w najbliższej przyszłosci planuję zakupić niewielką ilosć kur na własny użytek i trymać na swoju działce , czy jest uchwała gminy zabranjająca .Proszę Pana Burmistrza o addpawiedz.Pozdrawliam.Barbara
Odpowiedź:

Dzień dobry. Zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku w naszym mieście (https://jozefow.bip.eur.pl/public/?id=153583)  zakaz chowu i utrzymywania zwierząt gospodarskich obowiązuje w zabudowie skoncentrowanego budownictwa jednorodzinnego, zabudowie jednorodzinnej o powierzchni działki do 1000 m2, zabudowie mieszkaniowej wielorodzinnej i na terenach przeznaczonych do użytku publicznego. Na pozostałych terenach miasta dozwolone jest utrzymywanie zwierząt gospodarskich na własny użytek, jeżeli nieruchomość wyposażona jest w budynki gospodarskie przeznaczone do hodowli zwierząt i nie powoduje to zagrożenia sanitarnego.
Pozdrawiam.

8. 2024-04-16
Szanowny Panie Burmistrzu,
jakiś czas temu sprzed piekarni przy ul. Polnej zniknął książkomat i lodówka. Chciałabym spytać, czy wrócą one na swoje miejsce - były bardzo przydatne (zwłaszcza lodówka, gdzie można było zostawić nadmiarową żywność).
Z poważaniem,
mieszkanka Józefowa
Odpowiedź:

Szanowna Pani. Zarówno książkomat jak i lodówka były inicjatywą oddolną, prowadzoną przez jedną z fundacji. Miejskie książkomaty istnieją na skwerze przed MOK i na terenach rekreacyjnych nad Świdrem. Z poważaniem.

9. 2024-04-08
Dzisiaj nie będzie pytania :)
Gratuluję Panie Burmistrzu wyboru na kolejną kadencję.
Fajnie jest żyć w mieście, w którym czujemy się bezpiecznie i mamy przewidywalnego i sprawdzonego gospodarza.
-- Jerzy
Odpowiedź:

Dziękuję za miłe słowa. To bardzo motywujące. Dołożę wszelkich starań aby mieszkańcy nadal czuli się w Józefowie bezpiecznie i komfortowo. Pozdrawiam.

10. 2024-04-07
Dzień dobry, kiedy planowane jest włączenie wody na wodnym placu zabaw oraz w poidełkach na terenie miasta?
-- Magda
Odpowiedź:

Dzień dobry. Obecnie ICSiR przeprowadza pozimowy przegląd techniczny instalacji ma wodnym placu zabaw nad Świdrem. Poidełka zostały uruchomione przez Hydrosferę w majówkę, przy czym dwa urządzenia są w trakcie konserwacji.

< 1 2 3 ... 282 >
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij