Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Zobacz odpowiedziIlość: 2744

Lp. Data Pytanie / Odpowiedź
1. 2023-12-01
Mamy to oznajmił Pan Burmistrz mówiąc o kwocie 10 mln ,które sąd przyznał naszej gminie .Bardzo się wszyscy z tego cieszymy a zatem czekqmy na kanalizację ,wodę dokończenie ul Rodziewiczówny . Brawo Panie Burmistrzu . Tak trzymać ..Mieszkańcy ulic Skrajnej ,Owalnej ,Rodziewiczówny Pana bardzo pozdrawiają i czekają na obiecaną drogę .Pytanie brzmi KIEDY?
-- barbara
Odpowiedź:

Dzień dobry. Budowa brakujących sieci w rejonie Skrajna/Owalna/Noakowskiego/Rodziewiczówny musi być poprzedzona regulacją stanu prawnego gruntów. Działamy w tym temacie – złożyliśmy już wniosek po wydanie decyzji ZRiD do Starostwa. Trudno określić termin jego rozpatrzenia, ale liczę na to, ze postępowanie zakończy się do jeszcze w 2024 r. To otworzy miastu drogę do projektowania, a następnie budowy pierwszej infrastruktury w tym rejonie, czyli sieci wod-kan.

Natomiast w projekcie budżetu na przyszły rok, który będzie uchwalany na najbliższej sesji Rady Miasta znalazły się następujące pozycje inwestycyjne w tym rejonie: budowa kanalizacji w ul. Owalnej (Łąkowa - Al. Bluesa), aktualizacja projektu przebudowy pasa drogowego ul. Owalnej (Wawerska-Dziekońska) oraz (Dziekońska – Botaniczna).

2. 2023-11-29
Panie Burmistrzu,
Proszę o wymianę latarni na ul. Godebskiego. Wymiany wymagają zarówno betonowe słupy jak i oświetlenie. W wielu latarniach elementy elektryczne są przykryte prowizoryczną dyktą i zabezpieczone drutem.
Zastosowane żarówki świecą słabym światłem, nawet przy włączonych latarniach na ulicy jest po prostu ciemno.
Na sąsiednich, mniej uczęszczanych ulicach latarnie są już ledowe z dobrej jakości słupami. Teraz czas na ul. Godebskiego. Proszę o zabezpieczenie środków w budżecie. Z góry dziekuję.
-- Jan
Odpowiedź:

Dzień dobry. Miasto co roku sukcesywnie modernizuje oświetlenie uliczne. Wymiana latarni na wspomnianym odcinku planowana jest na lata 2024 – 2025. Pozdrawiam.

3. 2023-11-26
Szanowny Panie Burmistrzu,
Kiedy w Józefowie pojawią się ogólnodostępne ładowarki do aut elektrycznych (np. przy Urzędzie Miasta, MOSIR, parking przy stacji PKP Józefów)? Józefów i powiat otwocki są białymi plamami na mapie elektromobilności. Są na takie działania (budowa, montaż) dostępne środki dla samorządów. Może warto wykonać pierwszy krok i zainteresować się tematem i załatwić sprawę. Myślę, że takie miasto jak Józefów szczycące się dbałością o ekologię - musi posiadać dostępne stacje ładowania aut elektrycznych dla mieszkańców - na początek np przy budynkach użyteczności publicznej. Pozdrawiam
-- Roman
Odpowiedź:

Szanowny Panie. Budowę dwóch stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych planujemy rozpocząć 2024, przy powstającej nowej siedzibie przedszkola nr 1 (11 Asnyka/ 11 Listopada/ Grottgera). Myślę, że uwzględnianie takiej infrastruktury w mieście będzie z czasem coraz większe. Pozdrawiam.

4. 2023-11-23
Szanowny Panie Burmistrzu,
Chciałem zwrócić uwagę na niedopatrzenie po modernizacji ulicy Ks. Malinowskiego.
Jest to główna ulica w okolicy, z którą krzyżują się co ok. 200 metrów przylegające do niej mniejsze ulice.
Problem polega na tym, że przy kilku ulicach postawiono odpowiednie znaki \"ustąp pierwszeństwa/droga z pierwszeństwem przejazdu\" (np. Ks. Walczewskiego).
Są też analogiczne ulice, gdzie nie ma takich znaków (np. Dzika, Migdałowa), gdzie nie ma takich znaków, co powoduje konfliktowe sytuacje: ul. Ks. Malinowskiego jako droga z pierwszeństwem, czy wg zasad skrzyżowań równorzędnych (bez sensu, ale zdarzają się osoby tak jeżdżące).
W związku z tym najlepiej byłoby oznaczyć wszystkie skrzyżowania na odcinku od ul. Nadwiślańskiej do ul. Jachowicza.
Dziękuję za odpowiedź.
-- Mieszkaniec
Odpowiedź:

Szanowny Panie. Zgodnie z przepisami znaków wskazujących pierwszeństwo przejazdu nie stawia się przy drogach gruntowych, które zawsze są podporządkowaną wobec drogi o nawierzchni twardej (ze względu na wyłączenie tej drogi z definicji skrzyżowania). Sprawdzimy czy ta zasada została zachowana wobec wszystkich dróg dochodzących do ul. Malinowskiego. Pozdrawiam serdecznie.

5. 2023-11-17
Panie Burmistrzu,
Jestem mieszkańcem ul. Skrajnej z nawierzchnią quasi utwardzoną, nie mamy kanalizacji, co roku przyglądamy się fatalnej jakości wyrównywania, a w właściwie spychania na boki nawierzchni sypkiej i praktycznie cały rok chodzimy po błocie. Ciągle słyszymy, że nie ma w planie budżetowym tejże ulicy, może kiedyś... Dodatkowo zostaliśmy odcięci od nowej ulicy Rodziewiczówny z dnia na dzień, i mimo Pańskich zapewnień o udrożnieni dróg dojazdowych do tej drogi, nadal nic się nie wydarzyło. Proszę o informację jaki jest klucz wyboru inwestycji w infrastrukturę miejską? Kto podjął decyzję o budowie chodnika na ul. Rodziewiczówny, mimo, że jest tam już asfalt? Dlaczego dzielimy mieszkańców Józefowa na lepszych i gorszych? Czy naprawdę jesteśmy skazani na taki chaos inwestycyjny?
-- Adam
Odpowiedź:

Dzień dobry. W ulicy Rodziewiczówny trwa budowa ścieżki rowerowej co wynika z tzw. "masterplanu" uchwalonego w 2015 r. Ponadto zrealizowanie tej inwestycji jest warunkiem ubiegania się miasta o środki na budowę kolejnych ścieżek rowerowych.

Przy ustalaniu kolejności modernizacji dróg pod uwagę brane jest kilka kryteriów: znaczenie danej ulicy w układzie komunikacyjnym miasta, uregulowany stan prawny i uzbrojenie w sieci wod-kan. Budowa sieci wod-kan w ulicy Skrajnej planowana jest do końca 2025 r.

Pod koniec października pracownicy Zakładu Piękne Miasto wycięli wystające gałęzie w ulicy Skrajnej. Udrożnienie ulic Zacisznej i Skośnej musiało zostać przełożone na termin późniejszy z uwagi na warunki meteorologiczne.

6. 2023-11-17
Dzień dobry Panie Burmistrzu.
Czy nie uważa Pan, że wypadałoby zmienić nazwę ulicy Aleksandra Puszkina na jakąś inna? Wiem że tak nazywa się ta ulica od zawsze, ale komunizm dawno już za nami, dobre stosunki z Rosją również. Nie powinniśmy gloryfikować pisarza który całe życie gardził Polską i pisał, że ostatecznie zostanie zniszczona.
-- Maciej
Odpowiedź:

Dzień dobry. Decyzję o zmianie lub nadaniu nazwy ulicy podejmuje Rada Miasta w drodze uchwały. Warto aby taki wniosek uzyskał poparcie wszystkich mieszkańców tej ulicy, ponieważ zmiana jej nazwy będzie wiązała się dla nich z licznymi niedogodnościami formalnymi (m.in: zgłoszeniem w co najmniej kilku instytucjach, bankach, zmianie w księdze wieczystej) oraz poniesieniem kosztów (m.in. zmiany tabliczek z numerem nieruchomości, a w przypadku firm - dokumentów i pieczątek firmowych, materiałów reklamowych).

7. 2023-11-12
Panie Burmistrzu . Własciciel działki nr 10 z obr.67. przy ul Rodziewiczówny ogrodził swoją działkę i w ten sposób od lipca 2023 utrudnił przemieszczanie się po terenie . W ostniej z nim rozmowie stwierdził ,że ogrodził się prawidłowo zostawiająć pas drogowy do dyspozycji gminy . lecz Gmina na dzień dzisiejszy nie jest zainteresowana wykupem działek w pasie drogowym. Zatem Proszę o rzetelną inf. jaka jest prawda i jak długo będziemy przemieszczać się pomiędzy krzakami i kluczyć między drzewami żeby wydostać się ze swoich posesji .Pozdrawiam Grażyna i Barbara
-- barbara
Odpowiedź:

Dzień dobry. Nabycie nieruchomości w drodze cywilno – prawnej może nastąpić w przypadku uregulowanego stanu prawnego nieruchomości i rękojmi jaką daje księga wieczysta. Wspomniana działka do dziś nie posiada księgi wieczystej więc miasto zdecydowało o zastosowaniu innej formy nabycia działki – w drodze tzw. „spec ustawy” drogowej. Obecnie Miasto przygotowuje wniosek w tej sprawie, który planuje złożyć jeszcze tym roku. Pozdrawiam.

8. 2023-11-10
Dzień dobry Panie Burmistrzu,
mieszkam przy ul. Błękitnej i mam pytanie czy planowane jest założenie oświetlenia na tej małej uliczce? Jeśli tak to kiedy? Bowiem wieczorami widoczność jest bardzo słaba i poruszający się samochodami niestety nie zawsze widzą ludzi chodzących po tej ulicy.
A jeśli nie jest planowane to czy można by taką inwestycję zaplanować? i kiedy nastąpiłaby realizacja?
pozdrawiam serdecznie
-- Beata
Odpowiedź:

Dzień dobry. Przyjrzę się możliwościom technicznym budowy oświetlenia na brakującym odcinku. Jeśli takie są, zarekomenduję radnym uwzględnienie w przyszłorocznym budżecie wykonanie projektu oświetlenia. Pozdrawiam.

9. 2023-11-07
Szanowny Panie Burmistrzu,

Czy w najbliższej przyszłości są plany modernizacji ulicy Sezamkowej oraz Fantastycznej? Przy ulicach powstało osiedle bliźniaków, a droga jest w tragicznym stanie. Są liczne dziury i nierówności. Samochody pomimo nierówności często przyjeżdżają z dużą prędkością co latem powodowało unoszący się kurz i nie można było otworzyć okien w domu. Aktualne w okresie jesiennym w dziurach i przy działkach stoi woda. Ciężko znaleźć suche miejsce żeby przejechać spokojnie ulicą. Ogrodzenia i samochody często są ochlapywane.
Wydaje mi się, że ostatnio droga była równania, ale niestety nie poprawiło to sytuacji. Woda stoi aktualnie wszędzie...
Czy jest plan wykonania drogi asfaltowej?

Serdecznie pozdrawiam,
Mieszaniec Józefowa
-- Mieszkaniec Józefowa
Odpowiedź:

Przyszła modernizacja ul. Fantastycznej i Sezamkowej jest związana z przebudową drogi wojewódzkiej 801 (ul. Nadwiślańskiej). Miasto będzie mogło przystąpić do projektowania przebudowy obu ulic dopiero po przekazaniu przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich rozwiązań komunikacyjnych w tym rejonie. Według informacji uzyskanych z MZDW Zarząd ma zlecić rozpoczęcie prac nad opracowaniem takiej dokumentacji w I kwartale przyszłego roku.

Równania z wałowaniem dróg gruntowych w Józefowie odbywają się dwa razy w roku – jesienią i na wiosnę. W pozostałym okresie prowadzone są doraźne naprawy przez Zakład Obsługi Piękne Miasto, ale uzależnione są od warunków meteorologicznych. Jeśli pozwoli na to pogoda (brak intensywnych opadów) Zakład dokona doraźnych napraw w obu ulicach. Pozdrawiam serdecznie.

10. 2023-11-02
To prośbą raczej, a nie pytanie. Dotyczy wjazdu z ul. Granicznej w Jachowicza. Tam jest ogromna dziura i kiedy spotkają się dwa pojazdy jadące w przeciwnych kierunkach, ten skręcający w Jachowicza musi w nią wjechać. Niewielkim nakładem środków można poprawić ten utrudniający życie stan. Łatwo tam uszkodzić koła, szczególnie po deszczu. Pozdrawiam
-- Elzbieta
Odpowiedź:

Ulica Graniczna i wjazd w ul. Jachowicza należą do Zarządu Dróg Powiatowych w Otwocku. Miasto w miarę możliwości stara się podsypywać wjazd kruszywem drogowym, jednak nie może z własnych środków przeprowadzać większych napraw drogi powiatowej. Sprawa była zgłaszana przez Miasto zarządcy drogi. Być może wsparcie mieszkańców przyspieszy reakcję ZDP: Zarząd Dróg Powiatowych, tel. (22) 780-64-21, (22) 780-62-89, e-mail: zdp@powiat-otwocki.pl. Pozdrawiam.

< 1 2 3 ... 275 >
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij