Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Zobacz odpowiedziIlość: 2384

Lp. Data Pytanie / Odpowiedź
1. 2021-04-01
Dzień dobry, w ostatnim czasie wśród mieszkańców Michalina krąży petycja dotycząca zgody miasta na powiększenie działki pod zabudowę remizy dla OSP. Odwiedziłem stronę ew. inwestora i zobaczyłem centrum handlowe z trzema (tylko!!) bramami dla remizy. Podobno inwestycja ma pełne finansowanie (!!) a Pan nie chce wyrazić zgody. I dobrze. To nie jest modernizacja remizy tylko budowa centrum! Czy Pan coś wie o tej akcji?
A tak przy okazji : jakie są losy stylowego centrum kulturalno-handlowego w centrum, którego projekt został wybrany przed paroma laty? Widzę duże podobieństwo projektów.
Proszę o pilną odpowiedź.
-- Michaliniak
Odpowiedź:

Dzień dobry. Miasto nie zna szczegółów budowy centrum handlowego przez Stowarzyszenie OSP Józefów. Na Radzie Miasta przedstawiono nam koncepcję tego obiektu, na podstawie której na razie możemy stwierdzić, że inwestycja nie wpisuje się w miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Usytuowanie remizy w centrum handlowym nastręczałoby również wiele trudności, łącznie z utrudnieniem dla ruchu pieszych i samochodów.

Aby spełnić niektóre zapisy planu Stowarzyszenie OSP wystąpiło do miasta z wnioskiem o przekazanie kilkudziesięciu metrów kwadratowych terenu Miasta.

Stowarzyszenie OSP Józefów tłumaczy, że zyski z działalności centrum handlowego pozwolą im na sfinansowanie działalności statutowej. Należy tu jednak bardzo wyraźnie podkreślić, że na całą działalność ratunkowo – pożarniczą OSP Józefów otrzymuje pieniądze z budżetu miasta i jest to ok. 130 tys. zł w skali roku. Miasto opłaca uczestnictwo straży akcjach ratowniczo – gaśniczych, wyposażenie, utrzymanie, wyszkolenie, umundurowanie i zapewnienie gotowości bojowej strażaków, ich ubezpieczenie, okresowe badania lekarskie, rachunki za energię, ogrzewanie, gaz  i wodę remizy,  partycypuje również w zakupie wozów strażackich i wyposażeniu w  sprzęt ratowniczo gaśniczy. Stowarzyszeniu OSP umarzana jest również co roku znaczna część opłaty za użytkowanie wieczyste terenu, na którym znajduje się strażnica oraz znaczna część podatku od nieruchomości.

Należy pamiętać, że OSP Józefów jest stowarzyszeniem. Jeśli więc chodzi o pozostałą działalność statutową OSP, jak np. szkolenie młodzieży czy działanie zespołu muzycznego – tu miasto stoi na stanowisku, że wszystkie podmioty w Józefowie o podobnym statucie – stowarzyszenia, fundacje, organizacje itp. – muszą mieć równy dostęp do finansowania z budżetu miasta. Przekazanie gruntu należącego do miasta - wspólnego dobra wszystkich mieszkańców – stowarzyszeniu, aby mogło finansować inne, poza ratowniczymi cele, byłoby wysoce niesprawiedliwe wobec innych podobnych podmiotów. 

Co do planów centrum handlowego u zbiegu ul Wyszyńskiego i Świderskiej – miasto rozpatruje różne możliwości zagospodarowania tego terenu, a ostateczna decyzja w tym temacie jeszcze nie zapadła.

2. 2021-03-30
Witam. Czy jest planowanie ze strony Urzędu Miasta usunięcie Zdezelowanego walca drogowego stojącego pod punktem selektywnej zbiórki odpadów?
Widać ze pojazd ten nie jest użytkowany od dłuższego czasu.
Są tam powybijane szyby co stwarza realne zagrożenie dla mieszkańców a przede wszystkim dzieci spędzających tam czas.??
wycieki różnych płynów również nie powinny mieć miejsca ze względu na środowisko , pomijając już estetykę tego pięknego miejsca.
Pozdrawiam
-- Adam
Odpowiedź:

Straż Miejska wezwała właściciela do usunięcia pojazdu. Zobowiązał się to zrobić w tygodniu po świętach. Pozdrawiam.

3. 2021-03-29
Witam, Panie burmistrzu jak wygląda przyszłość wodociagu i kanalizacji w ul. Jęczmiennej?
-- Ewa
Odpowiedź:

Dzień dobry. Sieć wod-kan w ulicy Jęczmiennej zostanie wybudowana w tym roku. Został już wyłoniony wykonawca tej inwestycji, a roboty powinny rozpocząć się w maju i potrwać najpóźniej do końca listopada.

4. 2021-03-26
Szanowny Panie Burmistrzu, Czy jest Pan zainteresowany zakupem tych działek, które są przeznaczone po poszerzenie istniejących dróg publicznych? Uważam, że taka decyzja będzie w interesie publicznym, ponieważ grunty szybko ostatnio drożeją, dużo szybciej niż koszt ewentualnego kredytu na wykup. Kilkanaście lat temu mieliśmy taką sytuację, że Gmina w Markach nie akceptowała ceny 90 zł/m2, a po kilku latach zapłaciła 230 zł/m2. Decyzja o wykupie zakończyła by spór o status tych działek, obecnie rozpatrywany przez Wojewodę.
Z poważaniem
-- Sławomir
Odpowiedź:

Zainteresowanie zbywaniem na rzecz Miasta Józefowa nieruchomości przeznaczonych i zajętych pod drogi publiczne jest znaczne. Właściciele nieruchomości, często inicjują sami takie transakcje, proponując wyważone ceny. A zatem lokalny rynek nieruchomości drogowych jest dość dobrze rozwinięty, a odnotowane na nim ceny transakcyjne nie wykazują tendencji wzrostowych.  Z poważaniem.

5. 2021-03-22
Panie Burmostrzu co Pan sądzi o bezwzględnym obowiązku włączania kamery podczas zajęć online w SP 3 na przykład na matematyce pani wyrzuca z lekcji kiedy dziecko nie ma włączonej kamery. Czy według Pana jest to zgodne z prawem?
-- Rodzic dziecka w Sp3
Odpowiedź:

Dzień dobry. Nie ma obowiązku prawnego włączania kamer na lekcji. Poprosiłem o informację panią dyrektor SP3 i przekazuję wyjaśnienie:

„Nauczyciele proszą o włączenie kamerek podczas sprawdzianów i odpowiedzi, ale uczniowie robią to dobrowolnie. Zdarza się jednak, że uczeń jest zalogowany, ale nie ma go przed komputerem. Jeśli wtedy jest kilkukrotnie wywoływany i nie odpowie ani nie napisze nic na czacie to nauczyciel ma prawo wpisać nieobecność na lekcji. Nauczyciel nie wyrzuca ucznia z lekcji za wyłączona kamerkę.”

6. 2021-03-22
Witam Szanownego Burmistrza. Przed chwila przeczytałem artykuł w Linii Otwockiej na temat tzw aktywnego przejścia dla pieszych jest podswietlone kiedy pieszy wchodzi na pasy. Oglądali otwoccy radnii , ma być testowane na kilku przejściach na ulicach miasta Otwocka.
Mam związku z tym pytanie. Czy w naszym miescie można przetestowac takie aktywne przejscia? To moze byc sposób na kierowcow , którzy urzadzają wyścigi i jest to plagą, a takie zapalenie czerwonych pasów skłoniło domyślenia. Mankament jest to, ze widac po zmierzchu. Pozdrawiam i z powazaniem.
-- Mieszkaniec Józefowa
Odpowiedź:

Witam serdecznie. Dziękuję z podsunięcie pomysłu, przyjrzymy się temu rozwiązaniu. Z poważaniem.

7. 2021-03-11
Dzień dobry.
Panie Burmistrzu, codziennie rano obserwuję dość liczną ilość mieszkańców przed przychodnią CMJ Józefów przy ulicy Armii Krajowej 5 w Michalinie. Proszę o rozważenie montażu łkilku ławek . Często są to osoby starsze, kalekie, rodzice z małymi dziećmi. W dobie pandemii, gdzie ilość osób w przychodni i poczekalni jest ograniczona jest to ważne aby osoby oczekujące na wizytę - szczególnie starsze - mogły usiąść. Przy ławkach przydałyby się też kosze na śmieci - na trawniku przed przychodnią zamiast trawy wyrosną nam niedługo zużyte maseczki i rękawiczki. Uważam, że to bardzo istotna potrzeba w obecnym czasie.
Z poważaniem,
-- Urszula
Odpowiedź:

Dzień dobry. Budynek i teren przed przychodnią jak również sama placówka są własnością i podmiotem prywatnym. Zwróciliśmy się do zarządcy nieruchomości z prośbą o ustawienie ławek. Z poważaniem.

8. 2021-03-09
Witam
Wiem że pandemia,koronawirus i inne ,ale ponawiam pytanie,kiedy ul. PIaskowa doczeka się nowej nawierzchni?
Bo termin 30.04. się zbliża,a oprócz doraźnego zasypania dziur wielkości dużych walizek po kilku miesiącach nie widać. Widać za to koszty naprawy rozwalonych aut,które musiały w te dziury wjechać z prędkością 5km/h? Większa prędkość,czyli dopuszczalne 30km/h to wyrwane koło na miejscu. Wstawiłbym zdjęcia,ale nie ma takiej możliwości.
Pozdrawiam

-- Paweł
Odpowiedź:

Dzień dobry. Zgodnie z umową z wykonawcą nawierzchnia ulicy Piaskowej zostanie zmodernizowana do 30 kwietnia. Prace budowlane nie mogły się jeszcze rozpocząć ze względu na warunki atmosferyczne. Pozdrawiam.

9. 2021-03-06
Dzień dobry,
Mam prośbę o:
1) usunięcie gałęzi sosen zwisających nad 1/3 asfaltu na ul. Orlej, tuż przy skrzyżowaniu z ul. Pawią w kierunku Godebskiego. Przeszkadzają przejeżdżającym samochodom dostawczym.
2) Mocne przycięcie brzozy ze skrzyżowania ul. Orlej i Pawiej. Zwisające gałęzie zasłaniają widoczność (gdy są liście) .
Czy ma Pan pomysł na rozwiązanie problemu małych butelek po alkoholu na ulicach miasta? Mieszkańcy wiecznie zbierają śmieci, a po dwóch dniach jest to samo.
Pozdrawiam serdecznie.
-- mieszkaniec
Odpowiedź:

Dzień dobry. Wskazane gałęzie zostały przycięte.

Sprzątanie miasta jest niestety jak walka z wiatrakami.  Nasz Zakład Obsługi Piękne Miasto działa bardzo sprawnie i szybko usuwa porozrzucane śmieci, wiem że pomagają mu w tym mieszkańcy, ale niestety wciąż wiele osób nie szanuje tych wysiłków. Mam nadzieję, że poszerzenie monitoringu miejskiego, co będzie miało w tym roku, przyczyni się do ograniczenia takich niechlubnych zachowań.

10. 2021-03-03
Witam. Czy jest planowany remont drogi przy ulicy piaskowej ? I jska jest przyszłość lokali przy numerze 13?
-- Mariusz
Odpowiedź:

Dzień dobry. Tak, ulica Piaskowa zostanie w tym roku zmodernizowana na odcinku od Granicznej do Kopernika.  Budynek pod numerem 13 stanowi współwłasność Miasta i osób prywatnych dlatego w najbliższym czasie nie są planowane żadne zmiany.

< 1 2 3 ... 239 >
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij