Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

EKO OGRÓD w SP 1 z dofinansowaniem z WFOŚiGW

23 maja 2023

Już w najbliższą sobotę 27 maja w godz. 10.00 -14.00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 odbędzie się ekologiczny piknik rodzinny. Na organizację tego wydarzenia Miasto otrzyma dotację w kwocie 30 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Piknik jest organizowany w ramach Otwartych Ogrodów. W programie wydarzenia zaplanowano:

-warsztaty ekologiczne: własnoręcznie wykonywanie przez uczestników produktów typu ekodezodorant lub ekokuli do kąpieli lub ekozapachu do auta. Uczestnicy dowiadują się  dlaczego własnoręcznie zrobiony produkt jest ważny dla środowiska, w jaki sposób eliminujemy ślad węglowy, rezygnując z zakupu gotowego produktu.

- Ogródek ziołowy : uczestnicy będą mogli posadzić własne zioła.

- Konkursy z nagrodami z zakresu  ochrony środowiska: jak dbać o czyste powietrze, jak segregować odpady, jak dbać o wodę, czym jest bioróżnorodność.

- Stoisko edukacyjne „Segregacja i recykling” Uczestnicy dowiadują się jak prawidłowo segregować odpady i poznają koncepcję „zero waste’.

- Stoisko związane z energią OZE . Uczestnicy poznają energię OZE i w jaki sposób można ją pozyskać.

- Ekorowery produkujące energię poprzez pedałowanie przez uczestników. Ilość wytworzonego prądu pokazują specjalne panele świetlne. Rowerzyści  dowiedzą się ile siły własnych mięśni muszą użyć, aby np. naładować swój telefon, ile prądu zużywają podczas  codziennych czynności.

- Aktywności sportowe włączające do zabawy całe rodziny typu slalomy, wyścigi w workach, przeciąganie liny, rzut do celu.

Zapraszamy mieszkańców do udziału w pikniku!

 

 

(Miasto Józefów/ SP1)

 

 

 

 

Wydarzenie objęte honorowym patronatem Minister Klimatu i Środowiska Anny Moskwy. 

 

Tablica z informacjami o dofinansowaniu.Napis

 

 

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij