Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Dwa srebrne medale szachistów z Józefowa na Drużynowych Mistrzostwach

24 listopada 2016

19 listopada w Wesołej odbyły Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Szachach SzybkichW zawodach wzięła udział rekordowa liczba drużyn (94) i zawodników (412).

W kategorii drużynowej szkół podstawowych II miejsce zajęła szkoła "Sternik" w składzie: Góral Jan, Siekański Marian, Góral Antoni oraz Siekańska Zuzanna

V miejsce zajęła natomiast Szkoła Podstawowa nr 1 w Józefowie (pierwsza drużyna) w składzie: Jeremi Ornoch, Muniak Grzegorz, Maciej Niedzielewski oraz Chudzik Ada.

Indywidualnie srebrny medal otrzymał Maciej Niedzielewski ze SP 1 w Józefowie. Tyle samo punktów co zdobywca brązowego medalu uzyskał natomiast inny uczeń „Jedynki” - Bartek Kowalczyk.

W Mistrzostwach wystartowała również drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Józefowie. Szkoła zajęła dalsze miejsce, jednak startowała w odmłodzonym i niepełnym składzie.