Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Dodatkowe dofinansowanie do wymiany kotłów

13 lipca 2021

Burmistrz Miasta Józefowa zawiadamia, że rozpoczęto dodatkowy nabór wniosków o dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła na paliwo stałe.

Termin składania wniosków – do wyczerpania środków, nie później jednak niż do 31 sierpnia 2021 roku.

Program pozwala na uzyskanie dofinansowania do zakupu i montażu jako źródła ogrzewania mniej emisyjnych urządzeń typu:

  • pompy ciepła,
  • kotły gazowe lub olejowe,
  • kotły elektryczne,
  • kotły opalane biomasą zgodne z obecnie wymaganymi standardami.

Kwota dotacji uzależniona jest od rodzaju planowanego do zamontowania źródła ciepła oraz rodzaju budynku w jakim ta inwestycja jest planowana. Maksymalna kwota dotacji wynosi 6 000,00 zł.

Obecnie obowiązujący regulamin umożliwia uzyskanie dofinansowania także właścicielom budynków wielorodzinnych bądź lokali w tych budynkach, a także właścicielom innych budynków ogrzewanych, w których zainstalowane jest źródło ciepła na paliwo stałe. 

Składając wniosek o dofinansowanie z programu gminnego właściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych mogą starać się jednocześnie o dofinansowanie z programu rządowego „Czyste Powietrze”, a uzupełnieniem powyższych instrumentów może być ulga termomodernizacyjna, pozwalająca na odliczenie od dochodu tych kosztów poniesionych na inwestycje, które nie podlegały dofinansowaniu (o tym jak połączyć ze sobą określone programy poinformujemy w kolejnej informacji).

 

Przy procedurze rozpatrywania złożonej dokumentacji brana jest pod uwagę kolejność złożenia wniosku o dofinansowanie.

Nie zwlekaj, złóż wniosek, podpisz umowę, zrealizuj inwestycje i otrzymaj dofinansowanie !

 

Zgodnie z treścią uchwały antysmogowej kotły niespełniające wymagań dla klas 3, 4 lub 5 według normy PN-EN 303-5:2012 muszą zostać zlikwidowane do końca 2022. Powyższy obowiązek dotyczy także właścicieli kominków lub pieców wolnostojących, niespełniających wymagań wskazanych w uchwale antysmogowej bez względu na to czy są użytkowane, czy stanowią funkcje rekreacyjną muszą zostać dostosowane do określonych wymagań lub zlikwidowane.

Formalności:

Wnioski o udzielenie dofinansowania przyjmowane są od 7 lipca 2021 r. do wyczerpania środków na ten cel, jednak nie później niż do 31 sierpnia 2021 roku.

Więcej informacji: Maciej Bogusz, m.bogusz@jozefow.pl, tel. 22 779 00 54, Telefon komórkowy: +48 789 036 769.

 

SZCZEGÓŁY w załączniku określającym zasady udzielania dotacji na realizację inwestycji polegających na wymianie źródła ciepła do Uchwały Nr 241/VIII/2020 Rady Miasta Józefowa z dnia 29 października 2020 roku

 

(Miasto Józefów)

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij