Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Czworo zawodników z UKJ YUKO Józefów w reprezentacji woj. mazowieckiego

28 listopada 2016

Sukcesy zawodników z józefowskiego klubu w drużynowych zawodach młodzików i młodziczek województw.

Kalendarz oficjalnych startów Polskiego Związku Judo kończą, jak zawsze, emocjonujące zawody drużynowe młodzików i  młodziczek województw.

Do reprezentacji woj. mazowieckiego trenerzy kadr regionalnych powołali aż czworo naszych zawodników: Zuzannę Woźniak (44 kg), Szymona Szymańskiego (50 kg), Jakuba Peca (46 kg) oraz Michała Dębeckiego (42 kg).

Do rywalizacji mężczyzn zgłoszono rekordową liczbę drużyn – 9 w tym dwie drużyny z Mazowsza. Poziom obu drużyn był bardzo wyrównany. Różniły się one przede wszystkim nazwą: I Mazowsze i II Mazowsze. O równej klasie zespołów świadczy fakt, że spotkały się dopiero w finale.

Zwyciężyła drużyna pierwsza, w której miał zaszczyt wystąpić Szymon Szymański zdobywając swój drugi w tym roku medal Mistrzostw Polski.

W drużynie drugiej wystąpili:  Jakub Pec, który pokonał między innymi dwukrotnego Mistrza Polski (2015-2016), dając swojemu zespołowi awans do finału i Michał Dębecki, który w walce finałowej wygrał z medalistą tegorocznych Mistrzostw Polski.

W drużynie kobiet wystąpiła medalistka Mistrzostw Polski – 2016: Zuzanna Woźniak (44 kg). Zawodniczka  UKJ YUKO Józefów pokazała klasę i wygrała wszystkie swoje pojedynki (4 walki). Zdobyła również swój drugi medal MP tym razem srebrny.

Piotr Głuszyk:

Po Mistrzostwach Polski (październik), rozgrywane są Puchary Polski. Bardzo ważne zawody ze względu na to, że w tej rywalizacji zawodniczki i zawodnicy zdobywają punkty do rankingów co daje im prawo do rozstawień w nadchodzących w nowym roku turniejach. Jest to bardzo wygodny przywilej.

W związku z tym nasz czołowy zawodnik Szymon Szymański nie startował już w młodzikach ale w kadetach czyli juniorach młodszych. Dzięki udanym występom zaledwie w trzech zawodach, jest już trzeci w rankingu w tej kategorii wiekowej w której od nowego roku będzie walczył (w młodzikach był numerem  1).

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.