Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Chronimy środowisko - inwestycje 2022

28 kwietnia 2022

Obok inwestycji w infrastrukturę w budżecie Józefowa na 2022 r. znalazły się również przedsięwzięcia z zakresu ochrony środowiska: dofinansowanie do wymiany kopciuchów, budowa PSZOK czy zakup nowego sprzętu do utrzymania porządku w mieście. Zapraszamy do zapoznania się z kolejną częścią "Raportu z Placu Budowy".

 

Rok 2022 jest szczególny dla Józefowa. Nasze miasto obchodzi 60. rocznicę nadania praw miejskich, a jako urodzinowy prezent otrzyma inwestycje o wartości ponad 61 mln zł. To jedna z najwyższych kwot w ostatnim dziesięcioleciu.

 - Konstruując budżet pracujemy nad rozwiązaniem, które pozwoli na utrzymanie gminy na wysokim poziomie i na jej dalszy rozwój: budowę nowych dróg, wodociągów i kanalizacji, Domu Nauki i Sztuki czy zagospodarowanie józefowskiego brzegu rzeki Świder. Chcemy, aby miasto było czyste, zadbane i bezpieczne, a mieszkańcy korzystali z bogatej oferty edukacyjnej, kulturalnej i sportowej, sprawnej obsługi i atrakcyjnych form wypoczynku. Chcemy, aby patriotyzm lokalny, który mieszkańcy wyrażają płacąc podatki na rzecz Józefowa, skutkował dalszym rozwojem miasta - mówi burmistrz Marek Banaszek.

 W 2022 r. największa część budżetu inwestycyjnego (11,8 mln zł) zostanie przeznaczona na budowę nowych odcinków kanalizacji i wodociągu. Niewiele mniej, bo 11,2 mln zł pochłoną wydatki związane z modernizacją ulic. Ponad 8,7 mln zł będzie kosztowała budowa dwóch budynków komunalnych. W tym roku kontynuowane będą również inwestycje w infrastrukturę kulturalno-rekreacyjną i oświatową: m.in. zakończy się modernizacja nowej siedziby Domu Nauki i Sztuki, powstanie miejsce wypoczynku nad Świdrem, zostanie wykonany projekt budowy hali sportowej przy SP2.

 Wzorem lat ubiegłych zapraszamy do śledzenia postępów w realizacji inwestycji założonych w budżecie Miasta. Poniżej - projekty z zakresu modernizacji dróg.

- Budżet jest ambitny, ale z moim zespołem dołożymy wszelkich starań, aby zaplanowane inwestycje zostały zrealizowane, a józefowianie mogli być dumni ze swego pięknego i komfortowego miasta - podkreśla burmistrz Banaszek.

 

Lista inwestycji ze stopnień zaawansowania ich realizacji.

 

 

  • Aranżacja zieleni w granicach pasa drogowego ul. Sobieskiego – etap I 200 000 zł - przetarg w przygotowaniu, realizacja w tym roku.

  • Aranżacja zieleni w granicach pasa drogowego ul. Wawerskiej - etap I - 500 000 - przetarg w przygotowaniu, realizacja w tym roku.

  • Zakup ładowarki wielofunkcyjnej dla Z O "Piękne Miasto" - zamówienie w trakcie realizacji.

  • Zakup zamiatarki chodnikowej dla Z O "Piękne Miasto" 630 000 zł - przetarg w trakcie.

  • Miejska toaleta publiczna 170 000 zł - przetarg w przygotowaniu.

  • Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, 6.570.000 zł - budowa w toku, termin zakończenia 03.02.2023.

  • Dotacje na wymianę źródeł ciepła 450 000 zł - podpisano 9 umów na wymianę kopciuchów.

 

(Miasto Józefów)

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij