Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Budżet Obywatelski – zaczynamy głosowanie!

27 października 2022

Przechodzimy do kolejnego etapu konsultacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Józefowa na rok 2023. 28 października rozpoczyna się głosowanie na projekty, które pozytywnie przeszły formalną i merytoryczną weryfikację.


W tej edycji do wyboru mamy 22. propozycje naszych mieszkańców. Projekty są różnorodne. Jest coś dla zdrowia i bezpieczeństwa, coś dla ciała i coś dla ducha. Są projekty zakładające mniejsze lub większe inwestycje, ale także koncepcje na ciekawe wydarzenia kulturalne. Jest coś dla miłośników aktywności fizycznej, fanów muzyki oraz wielbicieli kina. Pomysły józefowian są skierowane naprawdę do każdej grupy wiekowej. Mamy ofertę i dla dzieci, i dla młodzieży, i dla seniorów.

Szczegółowe opisy projektów poddanych pod głosowanie oraz koszt ich realizacji można znaleźć na józefowskiej platformie do obsługi Budżetu Obywatelskiego https://jozefow.budzet-obywatelski.org/.  Głosować może KAŻDY mieszkaniec Józefowa, a głosowanie trwa do 8 listopada br.

Głos można oddać drogą elektroniczną, za pośrednictwem wspomnianej platformy (należy się zarejestrować) lub tradycyjnie, czytelnie wypełniając papierową wersję karty do głosowania i przynosząc ją do Urzędu Miasta. Druk karty do głosowania jest dostępny w siedzibie urzędu, ale można go także pobrać z platformy do obsługi BO.

Zagłosować można tylko jeden raz. W ramach swojego wyboru można jednak wskazać dowolną liczbę projektów (przynajmniej jeden). Ważne, aby łączna wartość zaznaczonych projektów nie przekroczyła kwoty 690 000 zł, tj. kwoty przeznaczonej na Budżet Obywatelski w 2023 r. Do realizacji zostaną zakwalifikowane te pomysły mieszkańców, które uzyskają największą liczbę głosów, aż do wyczerpania puli środków finansowych, przeznaczonych na ten cel.


Zachęcamy do współdecydowania o tym, co w przyszłym roku będzie się działo w naszym mieście.

 

(Miasto Józefów)

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij