Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Bezpłatna sterylizacja zwierząt

12 kwietnia 2024

Od 15 kwietnia w Urzędzie Miasta Józefowa przyjmowane będą wnioski na bezpłatne zabiegi sterylizacji/kastracji kotów i psów, których właściciele są mieszkańcami Józefowa oraz kotów wolnożyjących. Projekt dofinansowany jest ze środków Województwa Mazowieckiego.

 

Do wniosku właściciel psa/kota zobowiązany będzie dołączyć kopię potwierdzenia ważnego szczepieniu przeciwko wściekliźnie zwierzęcia (wnioski bez potwierdzenia szczepienia nie będą rozpatrywane). W przypadku kotów wolnożyjących opiekun wskazać powinien miejsce bytowania.

Warunkiem udziału w Programie jest ujęcie wszystkich zwierząt podlegających zabiegowi sterylizacji bądź kastracji w systemie identyfikacji zwierząt. Psy i koty, które do tej pory nie zostały oznaczone elektronicznym „czipem”, w dniu przeprowadzanego zabiegu sterylizacji/kastracji będą dodatkowo oznakowane. W przypadku, gdy zwierzę jest już zaczipowane, na wniosku właściciel zwierzęcia zobowiązany będzie wskazać numer czipa.

Miasto Józefów pokrywa jedynie koszt zabiegu sterylizacji/kastracji oraz czipowania zwierzęcia. Do właściciela należy sfinansowanie dodatkowych zabiegów, usług i badań (np.: EKG, RTG, USG, badanie krwi, moczu), zleconych podczas badania klinicznego przeprowadzanego podczas wizyty kwalifikującej do zabiegu. Decydujące zdanie w sprawie rodzaju koniecznych badań ma lekarz, który będzie operował zwierzę.

Miasto nie bierze odpowiedzialności za ewentualne powikłania pooperacyjne i nie ponosi kosztów związanych z ich leczeniem oraz nie pokrywa dodatkowych kosztów w przypadku ujawnienia nieprzewidzianych okoliczności w trakcie zabiegu.

Zwierzę zapisywane przez właściciela na zabieg sterylizacji/kastracji powinno być w dobrym stanie zdrowia oraz odpowiednio przygotowane do zabiegu. Lekarz weterynarii ma prawo odstąpić od przeprowadzenia wcześniej umówionego zabiegu, jeżeli zwierzę będzie chore lub właściciel nie przygotuje go odpowiednio do zabiegu.

Zabiegi realizować będzie lekarz weterynarii Pan Oktawiusz Krawczyński w gabinecie weterynaryjnym przy ul. Kołłątaja 56 w Otwocku, na podstawie skierowań wydawanych w Urzędzie Miasta Józefowa na wniosek właścicieli zwierząt.

Zabiegi realizowane będą w ramach zadania „Zapobieganie bezdomności zwierząt w gminie Miasto Józefów”  dofinansowanego z „Mazowieckiego Programu Wsparcia Zapobiegania Bezdomności Zwierząt – Mazowsze dla zwierząt 2024”. Zadanie ma na celu zapobieganie bezdomności zwierząt (psów i kotów właścicielskich) poprzez zmniejszenie ich niekontrolowanego rozmnażania się.

 

(Miasto Józefów)

 

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij