Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Bezpłatna opieka pozawałowa w Centrum Kardiologii w Józefowie

25 października 2022

W Centrum Kardiologii Grupa American Heart of Poland  przy ul. Nadwiślańskiej rozpoczęła się realizacja programu KOS-zawał, czyli kompleksowej opieki kardiologicznej dla pacjentów po zawale serca. Jest to program przygotowany i refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, obejmujący okres pierwszych dwunastu miesięcy od momentu opuszczenia szpitalnego oddziału.

 

Wprowadzenie programu oznacza jeszcze większe możliwości leczenia pacjentów kardiologicznych oraz zmniejszenie ryzyka występowania kolejnych zdarzeń sercowo-naczyniowych. Placówka, która chce podjąć się takiego zadania, musi dysponować oddziałem kardiologii z pracownią do zabiegów naprawiających tętnice wieńcowe, poradniami, gdzie przyjmują kardiolodzy oraz zapleczem do rehabilitacji.

- Cieszę się, że w Józefowie uruchomiono taki program, bo to bez wątpienia zwiększa bezpieczeństwo naszych mieszkańców - zaznaczył burmistrz Marek Banaszek podczas konferencji prasowej towarzyszącej inauguracji projektu. 

 - Ideą powstania Centrum Kardiologii Grupa American Heart of Poland było wprowadzenie najnowszych metod leczenia schorzeń sercowo-naczyniowych dostępnych dla pacjentów w ramach NFZ z zachowaniem europejskich standardów. Prężnie działający Oddział Kardiologii z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego wraz z Pracownią Hemodynamiki pełni 24-godzinne dyżury. Kadra medyczna wywodzi się z czołowych placówek kardiologicznych. Dysponujemy dwoma kardioangiografami, co pozwala nam na jednoczesne leczenie zabiegowe dwóch pacjentów np. z zawałem serca. Zakres świadczonych usług w ramach NFZ obejmuje hospitalizację, opiekę realizowaną w Poradni Kardiologicznej oraz rehabilitację. Mając świadomość poważnego ryzyka związanego z chorobami układu sercowo-naczyniowego, z satysfakcją informujemy, że program KOS-zawał jest realizowany w naszej placówce i wszystkie elementy tego programu koordynuje placówka – powiedział Paweł Czyż, prezes Centrum Kardiologii Grupa American Heart of Poland.

Program KOS-zawał dla pacjenta oznacza skoordynowaną, kompleksową, wielokierunkową opiekę, od momentu zdiagnozowania zawału i hospitalizacji przez rehabilitację kardiologiczną, monitorowanie jego stanu zdrowia, do wizyt w poradni i zakończenia leczenia.

(Centrum Kardiologii Grupa American Heart of Poland)

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij