Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

72-kilometrowa ścieżka rowerowa (11,5 km w Józefowie)

7 kwietnia w Józefowie sześć gmin i miast: Halinów, Józefów, Karczew, Otwock, Sulejówek oraz Wiązowna  podpisały porozumienia partnerskie. Samorządy wspólnie będą składać Projekt „Wybierzmy rower– Partnerstwo dla rozwoju komunikacji niskoemisyjnej WOF”.

W ramach Projektu ma powstać  liczący niespełna 72 kilometry szlak rowerowy biegnący z Karczewa do Sulejówka, przez Otwock, Józefów, Wiązownę i Halinów. Łączna wartość inwestycji  szacowana jest na ok. 70 milionów złotych.  Samorządy wspólnie ubiegają się o dofinansowanie Projektu z RPO Województwa Mazowieckiego w wysokości  80% wartości inwestycji.

Jeśli projekt uzyska dotację to inwestycja zostanie zrealizowana do końca czerwca 2018 roku.

Liderem projektu jest Józefów.  W ramach Projektu planowana jest budowa na terenie miasta ponad 11,5 km ścieżek rowerowych. Szacowany koszt budowy ścieżek w Józefowie to ponad 14,5 mln złotych.

 

W czwartek w siedzibie miasta odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia partnerskiego.

Partnerzy (sygnatariusze porozumienia):

  • Halinów: Adam Ciszkowski – burmistrz, Teresa Karwowska – skarbnik
  • Józefów: Stanisław Kruszewski – burmistrz, Halina Siwek – skarbnik
  • Karczew: Władysław Dariusz Łokietek – burmistrz, Małgorzata Pajek – skarbnik
  • Otwock: Piotr Stefański – zastępca prezydenta, Iwona Lech – skarbnik
  • Wiązowna: Janusz Budny – wójt, Alicja Matuszewska – skarbnik
  • Sulejówek: Arkadiusz Śliwa – burmistrz, Anita Bielawska- skarbnik

- Ambicją Józefowa zawsze było promowanie sportu i rekreacji oraz bezpiecznego uczestnictwa w ruchu: w mieście funkcjonuje prawie 18 km ciągów pieszo-rowerowych . Naszym marzeniem jest, aby  przez nasze gminy można było bezpiecznie dojechać rowerem do Warszawy. Komunikacja rowerowa ma też duże plusy jeśli chodzi o wymiar ekologiczny, a przecież nam wszystkim zależy na czystym powietrzu. Czego sobie i Państwu życzę – mówił burmistrz Józefowa Stanisław Kruszewski.

Projekt „Wybierzmy rower– Partnerstwo dla rozwoju komunikacji niskoemisyjnej WOF”

Zakres inwestycji w Józefowie

·         Zadanie I – ul. Nadwiślańska

Przebudowa pasa drogowego polegająca na budowie drogi rowerowej w ul. Nadwiślańskiej (DW 801) na odcinku od granicy miasta do ul. Wyszyńskiego.

długość odcinka  ok. 3600m.

 

·         Zadanie II – ul. Graniczna

Przebudowa pasa drogowego polegająca na budowie drogi rowerowej w ul. Granicznej (DP 2768W) na odcinku od ul. Nadwiślańskiej do ul. Piłsudskiego wraz z przebudową pasa drogowego ul. Skorupki (DG 270274W).

długość odcinka ok. 2730m.

 

·         Zadanie III – ul. Wyszyńskiego

Przebudowa pasa drogowego polegająca na budowie drogi rowerowej w ul. Wyszyńskiego (DW 721) na odcinku od ul. Nadwiślańskiej do ul. Wawerskiej oraz ul. Wyszyńskiego (DP 2767W) na odcinku od ul. Wawerskiej do ul. Piłsudskiego.

długość odcinka ok. 2730m.

 

·         Zadanie IV – ul. Piłsudskiego

Przebudowa pasa drogowego ul. Piłsudskiego  (DP 2765W) polegająca na budowie drogi rowerowej na odcinku od granicy miasta do ul. Skorupki.

długość odcinka ok. 785m.

 

·         Zadanie V – ul. Sikorskiego

Przebudowa pasa drogowego ul. Sikorskiego (DP 2769W) polegająca na budowie drogi rowerowej na odcinku od granicy miasta do ul. Dobrej.

długość odcinka ok. 1030m.

 

·         Zadanie VI – ul. Jarosławska

Przebudowa pasa drogowego polegająca na budowie drogi rowerowej w ul. Jarosławskiej (DW 721) na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Sikorskiego oraz ul. Sikorskiego (DP 2769W) na odcinku od ul. Jarosławskiej do ul. Wroniej.

długość odcinka ok. 760m.

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij