Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

16 nowych oczyszczaczy powietrza w Józefowie

22 października 2019

Miasto Józefów w ramach realizacji projektu „Zastopujmy smog w naszym otoczeniu – zakup oczyszczaczy powietrza” zyskało 16 oczyszczaczy dla instytucji użyteczności publicznej. 

 

Na realizację projektu Miasto uzyskała 50% dofinansowanie ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2019”.

 

Oczyszczacze trafiły do instytucji, które skupiają w swoich murach najbardziej narażone na działania smogu osoby, a więc dzieci, młodzież oraz osoby starsze. Oczyszczacze zostały przekazane do wszystkich oddziałów przedszkolnych w trzech szkołach podstawowych z terenu miasta,  do MOK i Domu Nauki i Sztuki, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie oraz jej filii w Michalinie, a także z przeznaczeniem do budynku o funkcji integracyjnej i rehabilitacyjnej mieszczącego się przy ul. Wyszyńskiego 11.

Oczyszczacze są dostosowany do pomieszczeń o powierzchni do 80 m2, posiadają trójstopniową filtrację powietrza, w tym filtr HEPA H13 wyłapujący ponad 99% pyłów PM 2,5. Oczyszczacze posiadają elektroniczny wskaźnik jakości powietrza, cechują się wydajnością czyszczenia 600 m3/h oraz mają atest higieniczny dopuszczający do pracy urządzenia w obiektach użyteczności publicznej, także wychowawczo-oświatowych.

Dostawcą oczyszczaczy byłą firma P.W. Multimax z Zamościa.

Zakup oczyszczaczy powietrza to już kolejny krok Miasta Józefowa wpisujący się a akcję SMOG STOP. 

(UM Józefów)

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij