Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Zgłoś projekt w Budżecie Obywatelskim Józefowa!

06 października 2022

Trwa zgłaszanie projektów do Budżetu Obywatelskiego Józefowa. Już po raz drugi mieszkańcy mogą samodzielnie opracować i wybrać autorskie pomysły.

Od 1 do 10 października można zgłaszać projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2023 r. Za nami wakacje i początek roku szkolnego, który zawsze wymaga większego zaangażowania, więc wierzymy, że wypoczęci, pełni energii, zainspirowani urlopowymi obserwacjami, ale zapewne również doświadczeniami z codzienności, zaproponujecie Państwo wiele ciekawych koncepcji na inwestycje lub przedsięwzięcia, służące całej naszej społeczności.

W tej edycji do rozdysponowania jest kwota 690 000 zł. Wszystko na realizację pomysłów józefowian.

Zachęcamy do zapoznania się z nową odsłoną platformy do obsługi Budżetu Obywatelskiego.
Jest to możliwe pod adresem https://jozefow.budzet-obywatelski.org/. Znaleźć tam można wszelkie informacje o idei budżetu obywatelskiego, szczegółowe zasady i harmonogram przeprowadzania tej formy konsultacji w Józefowie, pobrać odpowiednie formularze, jak również za pośrednictwem tej platformy, zgłosić własny projekt. W późniejszym okresie na tej stronie będzie również opublikowana lista projektów, które zostały zakwalifikowane do głosowania oraz uruchomiona zostanie możliwość oddawania głosów w drodze elektronicznej.

W tym roku projekty można składać nie tylko drogą elektroniczną, ale również w formie papierowej. Zainteresowanych tradycyjną formą komunikacji zapraszamy w godzinach pracy urzędu do referatu Rozwoju i Promocji Gospodarczej (pokój nr 1 bud. A). Udostępnimy wszystkie niezbędne druki, wyjaśnimy zasady, odpowiemy na pytania, przyjmiemy także gotowe, wypełnione zgłoszenia projektów.

Budżet Obywatelski to realna szansa na współdecydowanie o rozwoju naszego miasta, o jego wizerunku, o zaspokojeniu potrzeb lokalnej społeczności. Wystarczy przedstawić swój projekt, dołączyć listę poparcia 15 mieszkańców Józefowa (nie wlicza się podpisu wnioskodawcy), a potem promować ten pomysł wśród innych i zmobilizować ich do głosowania.

Do 10 października br.  z niecierpliwością czekamy na Państwa zgłoszenia.

 

DO DZIEŁA JÓZEFOWIANIE! 

 

(Miasto Józefów)

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij